Chcesz mieć stronę internetową za darmo? - Zastanów się

Istnieje wiele sposobów aby założyć stronę internetową za darmo. Nie wszystkie są jednak idealne i mają wiele ukrytych wad, które mogą przeszkadzać w prowadzeniu biznesu.
Sprawdź dlaczego warto zlecić zaprojektowanie strony profesjonalnej firmie.


Darmowe strony www nie są idealnym rozwiązaniem

Wielu właścicieli firm, zazwyczaj tych początkujących, zadaje sobie pytanie - Jak założyć stronę internetową za darmo? Wiąże się to przede wszystkim z faktem, że start biznesu wymaga sporych nakładów finansowych, a nowi przedsiębiorcy szukają oszczędności wszędzie gdzie to tylko możliwe. Brak inwestycji w stronę www może szybko okazać się fatalnym błędem, który będzie skutkował brakiem klientów.

    Spis treści:
  1. Darmowe strony to mit
  2. Dlaczego nie warto?
  3. Podsumowanie

Darmowe strony internetowe to mit

Istnieje wiele serwisów oferujących tworzenie stron www za darmo, i to w ekspresowym tempie. Projektowanie ogranicza się zazwyczaj do wybrania gotowego szablonu i wstawienia odpowiedniej treści. Wydaje się to idealnym rozwiązaniem, ale zazwyczaj jakość tak utworzonego serwisu pozostawia wiele do życzenia. W dodatku nie mamy pełnej kontroli nad jego wszystkimi elementami.

Dlaczego nie warto?

Serwisy oferujące darmowe strony www nie są idealne. Wiele ułatwień ma swoje wady, których osoba nie znjaąca technologii nie jest w stanie dostrzec. Postaramy się omówić te najistotniejsze wady:

Domena

Jednym z największych minusów darmowych stron internetowych jest brak domeny. Adres zazwyczaj ma postać nazwa-firmy.domena.com/moja-nazwa. Nie jest to rozwiązanie ani profesjonalne ani praktyczne, bo o wiele trudniej jest zapamiętać taki adres. Co prawda, istnieje możliwość podłączenia własnej domeny, ale wtedy musimy się liczyć z wydatkiem na domenę.

Reklamy

W zamian za to, że mamy możliwość stworzenia swojej własnej strony www za darmo, właściciel systemu który nam to umożliwia, umieszcza reklamy zachęcające do korzystania z jego usług. Wyświetlanie reklam na firmowej wizytówce czy blogu nie jest najlepszym pomysłem i wygląda mało profesjonalnie.

Ograniczenie szablonem

Darmowe strony tworzone są w oparciu o gotowe szablony, które można dostosować do swoich potrzeb. Jeżeli twórca szablonu nie przewidział jakiejś funkcjonalności, niestety nie będziemy w stanie jej dodać (zapewne będzie to możliwe po wykupieniu płatnej opcji).

Trudność w integracji

Użytkownicy serwisów oferujących darmowe strony internetowe nie mają dostępu do kodu źródłowego, dlatego integrowanie z zewnętrznymi systemami (takimi jak formularze czy systemy do wysyłek maili) jest możliwe tylko gdy twórca systemu przewidział taką możliwość i udostępnił opcję integracji. W przypadku jej braku nie będziemy w stanie uruchomić interesującego nas dodatku.

Indeksowalność

Darmowe strony tworzy się przy pomocy wielu skryptów, co generuje olbrzymie ilości kodu, który może być źle interpretowany przez roboty wyszukiwarek internetowych, co znacząco osłabia widoczność takich stron w organicznych wynikach wyszukiwania. To poważny błąd, bo ruch z wyszukiwarek jest istotnym źródłem klientów w każdej branży.

Podsumowanie

Szukając darmowego rozwiązania w kwestii tworzenia strony www, należy zastanowić się czy w ogóle warto. Firma w internecie powinna pokazywać swój profesjonalizm, a takie podejście sprawia raczej odwrotne wrażenie. Strona internetowa jest jak wejście do sklepu - im lepiej przygotowane i bardziej zachęcające, tym więcej klientów zapuka do drzwi - bez inwestycji nie uda się tego osiągnąć.


Masz firmę w Lublinie?

Lublin to też nasze miasto!

Czasami trudno jest omówić wszystkie kwestie związane z Twoim biznesem tylko przez telefon czy e-mail. Dla klientów z Lublina i okolic oferujemy możliwość spotkania i omówienia wszelkich spraw związanych z projektem - na przykład w miejscu prowadzenia Twojej działalności.

Lublin

Potrzebujesz pomocy?

Powiedz czego potrzebujesz, a my znajdziemy rozwiązanie, które wycenimy za darmo. Nasze doświadczenie pomoże Ci wyprzedzić konkurencję i zdobyć więcej klientów.


Przeczytaj opinie zadowolonych klientów

Jestem bardzo zadowolony z wykonanej stony, projekt został wykonany sprawnie i szybko. Zostałem przeszkolony z obsługi CMS. Waldemar Skrzypik (swierkowe-zacisze.com)
Strona wykonana w nowoczesnym stylu, według mojego życzenia. Otrzymałem pomoc w kwestiach, o których nawet nie miałem pojęcia. Artur Kędzierski (cyklostrefa.pl)