Czego się dowiesz z tego artykułu?

 • Czym jest Google News?
 • Jak działają wiadomości Google?
 • Jak dodać stronę do Google News?
Google News — jak dodać serwis do usługi wiadomości Google?
Google News — jak dodać serwis do usługi wiadomości Google?

Co to jest Google News? — definicja usługi

Google News to agregator wiadomości, który gromadzi artykuły i doniesienia z różnych źródeł informacyjnych na całym świecie. Umożliwia on użytkownikom skuteczne przeszukiwanie najświeższych wiadomości i spraw informacyjnych, dostarczając je w jednym, łatwo dostępnym miejscu. Wykorzystując zaawansowane algorytmy SEO, Google News zapewnia, że wiadomości są dostosowane do zainteresowań, co przekłada się na lepsze doświadczenie użytkownika.

Z punktu widzenia wydawców, Google News stanowi potężne narzędzie do skutecznego pozycjonowania treści. To znacznie zwiększa zasięg treści i daje wydawcom możliwość dotarcia do szerszego grona odbiorców.

Google News to również skuteczne narzędzie marketingowe. Może być wykorzystywane w połączeniu z Google Ads, usługą reklamową Google, do promowania treści i zwiększania ich widoczności. Takie zintegrowane podejście do marketingu pozwala na efektywne wykorzystanie potencjału platformy informacyjnej i reklamowej, skupiającej uwagę milionów użytkowników na całym świecie.

Google News

Jak działa Google News?

Google News to usługa Google, która zbiera i wyświetla aktualne wiadomości z różnych źródeł na całym świecie. Działanie Google News jest zoptymalizowane pod kątem użytkowników, oferując im spersonalizowane wiadomości na podstawie ich zainteresowań i historii przeglądania.

Użytkownik ma możliwość wyświetlania zarówno wiadomości lokalnych, jak i globalnych. Wszystko jest spersonalizowane i dostosowane do potrzeb każdego użytkownika, co sprawia, że każdy może dostosować serwis do swoich preferencji.

Google News, będąc integralną częścią wyszukiwarki Google, jest wysoce skuteczne w wyświetlaniu najbardziej aktualnych wiadomości w organicznych wynikach wyszukiwania. Dzięki temu użytkownicy mają dostęp do najświeższych informacji z całego świata bezpośrednio w wynikach wyszukiwania.

Google News pozwala wydawcom na promowanie swojej treści wśród szerokiego grona odbiorców. Dzięki temu wydawcy mają możliwość zwiększania swojej widoczności i zasięgu, co przekłada się na większą liczbę odwiedzin na ich stronach.

Jak dodać do wiadomości Google swój serwis informacyjny?

Na początek warto podkreślić, że Google domyślnie klasyfikuje każdą publikację online jako potencjalny materiał do Google News. Ostatecznie jednak na tej platformie pojawiają się tylko te treści, które spełniają określone kryteria.

Głównym elementem decydującym o tym, czy Twoja strona lub post znajdą się w Google News, jest informacyjny i aktualnościowy charakter: może to dotyczyć określonej sekcji na stronie lub całego portalu. Istnieje również szereg wytycznych i wskazówek optymalizacyjnych, które mogą wpływać na to, czy Twój post zostanie uwzględniony, czy zostanie odrzucony podczas procesu weryfikacji. Mogą one dotyczyć aspektów technicznych i optymalizacyjnych, jak i zawartości treści, a konkretnie jej jakości.

Zaczynając od zaleceń dotyczących jakości treści, aby osiągnąć wysokie rankingi w Google News, musisz przestrzegać wytycznych tej wyszukiwarki. Wiadomości, które mają szansę na pojawienie się na tej platformie, muszą być najbardziej aktualne i angażujące, a także w pełni pokrywać temat. Jeśli od kilku lat tworzysz treści w określonej dziedzinie i sukcesywnie budujesz swoją bazę czytelników, prawdopodobnie wiesz, które treści łatwiej udostępnić, a które sprawiają trudności.

Jednak przede wszystkim warto zrozumieć, że Google News nie jest miejscem dla poradników czy instrukcji. Jest to platforma przeznaczona dla innowacji, wiadomości, aktualnych trendów lub artykułów dostarczających niezbędnej wiedzy. Jeśli korzystasz z Google News, prawdopodobnie zauważyłeś, że treści tam prezentowane są niezwykle precyzyjne i skonstruowane tak, aby użytkownik mógł czerpać z nich jak najwięcej korzyści. Tekst musi być po prostu dobrze napisany, najlepiej przez ekspertów, którzy są dobrze zorientowani w danym temacie.

Warto również wzmocnić każdy komunikat przeznaczony dla wyszukiwarki wiadomości zaufanym źródłem. Twoje zdanie jest istotne, ale jeśli masz dostęp do równie ważnych opinii innych specjalistów, uwzględnij je. Postępuj podobnie z dowodami naukowymi, które potwierdzają prawdziwość tematu. Skieruj swój tekst do specjalistycznej, wąskiej grupy odbiorców. W ten sposób zwiększasz szanse, że Google doceni wartość merytoryczną takich postów i co więcej, możesz tworzyć całkowicie unikalne treści.

Jak wygląda proces dodania strony do Google news?

Dodanie strony do Google News jest procesem, który wymaga spełnienia pewnych kryteriów i wykonania kilku kroków. Oto instrukcja, jak to zrobić:

 1. Sprawdź kryteria: Aby dodać serwis, musisz upewnić się, że spełnia on kryteria Google dotyczące oryginalności i aktualności treści. Google News preferuje strony, które regularnie publikują informacje na temat bieżących wydarzeń. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w Centrum Pomocy.
 2. Zarejestruj stronę w Google Search Console: Jeśli Twoja strona nie jest jeszcze zarejestrowana w Google Search Console, musisz to zrobić. Google Search Console to narzędzie, które pozwala monitorować i zarządzać obecnością strony w wyszukiwarce Google.
 3. Dodaj serwis do Google Publisher Center: Następnie musisz dodać swój serwis do Centrum Wydawców . Aby to zrobić, musisz mieć konto Google i być zalogowany. W Centrum Wydawców znajduje się opcja dodania nowego serwisu. Po kliknięciu na nią, musisz podać informacje o swoim portalu informacyjnym, w tym adres URL, nazwę, język i region.
 4. Prześlij do Google na zatwierdzenie: Po dodaniu wszystkich informacji o serwisie, musisz go przesłać do Google na zatwierdzenie. Google sprawdzi, czy Twoja strona spełnia wszystkie kryteria Google News. Proces ten może zająć kilka tygodni.
 5. Monitoruj status: Po zatwierdzeniu, Twoja strona zostanie dodana do Google News, a Ty będziesz mógł monitorować jej wydajność w Centrum Wydawców.

Czy każda witryna może być wydawcą w Google News?

Nie każda witryna może zostać wydawcą. Google ma określone wytyczne, które muszą spełniać witryny, aby mogły zostać uwzględnione w Google News. Wytyczne te obejmują aspekty techniczne, treściowe i jakościowe.

 • Techniczne: Witryna musi być łatwa do indeksowania przez Google, co oznacza, że musi być dobrze skonstruowana, ładować się szybko i być dostosowana do urządzeń mobilnych. Witryna musi również mieć jasny i łatwy do zrozumienia układ, z wyraźnie oznaczonymi sekcjami tematycznymi.
 • Treściowe: Google News skupia się na nowych informacjach i aktualnościach, więc witryny muszą regularnie publikować nowe, oryginalne treści informacyjne. Witryny, które publikują głównie treści reklamowe, promocyjne lub które są postrzegane jako „farmy treści”, mogą nie zostać uwzględnione.
 • Jakościowe: Treści na stronie muszą być dobrze napisane, bez błędów gramatycznych i ortograficznych, i muszą dostarczać wartości dla czytelników. Witryny, które próbują manipulować algorytmami Google lub które mają historię publikowania dezinformacji, mogą nie zostać uwzględnione.

Ostatecznie decyzja o tym, czy witryna zostanie uwzględniona w Google News, należy do Google. Jeśli witryna spełnia wszystkie wymogi, można ją zgłosić do poprzez Centrum dla wydawców.

Gogole News — podsumowanie

Google News to potężne narzędzie dla wydawców i użytkowników, oferujące spersonalizowane i aktualne wiadomości z całego świata. Dodanie serwisu informacyjnego do Google News wymaga jednak spełnienia określonych kryteriów, w tym regularnego publikowania oryginalnych i aktualnych informacji, posiadania łatwej do zindeksowania strony i utrzymania wysokiej jakości treści. Chociaż nie każda witryna może zostać wydawcą, ci, którzy spełniają te kryteria i są akceptowani przez Google, mogą skorzystać z ogromnych korzyści związanych z zwiększonym zasięgiem i widocznością.