Wyróżnij się albo zgiń – ta zasada obowiązuje w świecie biznesu od zawsze. Teraz gdy weszliśmy w erę cyfrową, jest aktualne bardziej niż kiedykolwiek. 9 na 10 wizyt na stronach www to efekt skorzystania z wyszukiwarki internetowej, a Internet stał się kluczowym źródłem informacji dla konsumenta XXI wieku. Jak do niego dotrzeć? Masz już dobry produkt lub świetne usługi? Teraz czas, by je wypromować online. W tym właśnie pomoże Ci profesjonalny marketing internetowy.

Czym jest marketing internetowy?

Marketing internetowy to, mówiąc najprościej, wszelkie działania, których celem jest wypromowanie Twojej firmy/marki/produktów w Internecie. Celem działań jest:

 • poinformowanie rynku o istnieniu Twojego brandu oraz oferty (np. dzięki temu, że Twoja strona www pojawi się na pierwszych miejscach w wynikach wyszukiwania na frazę związaną z branżą),
 • przedstawienie Twojej firmy w pozytywnym świetle – tak, by zbudować pozytywny wizerunek wśród klientów,
 • zachęcenie potencjalnych klientów do zainteresowania się Twoją ofertą – zapoznali z jej szczegółami i, co najważniejsze, dokonali zakupu,
 • wsparcie sprzedaży oraz działań wizerunkowych marki.

Warto podkreślić, że e-marketing, by był skuteczny, musi być oparty o przemyślaną i spójną strategię. Wszystkie działania – czy to na stronie www, w zakresie pozycjonowania, remarketingu czy w social media powinny być skoordynowane. Tylko tak osiągniesz efekt synergii i zapewnisz swojej firmie możliwość rozwoju.

Jak reklamować się w Internecie?

Przede wszystkim: spójnie i w przemyślany sposób. Właśnie dlatego tak ważne jest, by marketing internetowy powierzyć w ręce specjalistów, którzy zintegrują wszystkie kanały komunikacji i zapewnią Ci efektywną, przynoszącą mierzalne wyniki promocję.

Internet daje rozległą paletę narzędzi, które wspierają promocję, m.in.:

 • strona www,
 • pozycjonowanie i SEO,
 • Google AdWords, czyli płatne reklamy w wyszukiwarkach,
 • remarketing,
 • content marketing,
 • email marketing,
 • influence marketing,
 • social media,
 • video marketing.

Wykorzystaj ich potencjał, dobierając środki adekwatne do celów, które chcesz osiągnąć. Aby było to możliwe, potrzebna jest kompleksowa analiza oraz spójna, przemyślana strategia promocji online. Wtedy e-marketing działa najlepiej.

Dlaczego warto inwestować w e-marketing?

Przede wszystkim: ponieważ musisz być tam, gdzie są Twoi klienci. A sieć jest dla nich kluczowym źródłem informacji o produktach i usługach. Marketing internetowy oferuje narzędzia, które pozwalają Ci trafić do nich z bardzo dużą precyzją – tak, by zapoznali się z Twoją ofertą, stopniowo rozbudzali swoje zainteresowanie Twoim brandem i z „grupy odbiorców” zmienili się w klientów.

Inwestycja w e-marketing przynosi Ci łatwo mierzalne efekty, i to na wielu polach – od wzrostu zainteresowania ofertą, przez wzmocnienie wizerunku firmy, aż po lepsze wyniki sprzedażowe. W świecie biznesu XXI wieku nie stać Cię na to, by nie zainwestować w promocję w sieci.

Poznaj korzyści marketingu internetowego

Marketing internetowy to jedno z najskuteczniejszych narzędzi promocji Twojego biznesu. To dzięki efektywnej komunikacji w sieci możesz dotrzeć do swoich klientów i wchodzić z nimi w interakcje. Wygrywasz i Ty, i oni.

Docierasz do swoich klientów przez całą dobę

Jesteś tam, gdzie oni – Twoja marka towarzyszy im zarówno, gdy korzystają z Internetu za pomocą komputera, jak i na urządzeniach mobilnych – bez względu na porę dnia czy to, gdzie aktualnie się znajdują. Efektywnie przypominasz o swoich usługach i produktach, budując ich świadomość w umysłach docelowej grupy odbiorców.

Kreujesz swój wizerunek w Internecie

Jeśli jesteś widoczny w sieci, konsumenci postrzegają Cię jako ważnego gracza. Docierasz do nich ze swoim komunikatem skutecznie – dzięki temu zaczynają o Tobie myśleć pozytywnie, co przekłada się na ich decyzje zakupowe.

Poznajesz swoją grupę docelową

Dzięki Internetowi wiesz dokładnie, kto interesuje się Twoją ofertą – skąd jest i kiedy przygląda się Twojej działalności oraz co przyciągnęło jego uwagę najbardziej. To fundament skutecznej komunikacji z rynkiem – szansa na to, byś jeszcze lepiej dopasował swoją ofertę do potrzeb targetu.

Dostosowujesz się do potrzeb Twoich klientów

W sieci klienci stają się Twoim najcenniejszym partnerem i doradcą. Korzystaj z informacji, które uzyskujesz dzięki analityce cyfrowej oraz bezpośrednim interakcjom i zmieniaj swoją firmę na lepsze.

Możesz zmierzyć swoje działania marketingowe

… i ich skuteczność. Otrzymasz szczegółowy raport, który zawiera wszystkie dane o tym, ilu klientów zainteresowało się Twoją ofertą i jak zadziałały na nich zastosowane narzędzia promocji.

Optymalizujesz koszty

E-marketing pozwala precyzyjnie oszacować koszty kampanii dla osiągnięcia konkretnego rezultatu. Możesz więc dopasować wydatki do swoich celów lub możliwości budżetowych, bez inwestowania w drogą reklamę outdoor czy w mediach tradycyjnych i zyskać więcej.

Zacznij promocję w Internecie już dziś!

Nie zwlekaj. Każda minuta, gdy nie jesteś dobrze widoczny online przynosi Ci straty. Skontaktuj się z nami i przekonaj na własnej skórze, jak marketing internetowy pozwoli popchnąć Twój biznes na szersze tory.