Wartościowy ruch w Twoim sklepie internetowym to idealny sposób na zwiększenie sprzedaży. Dzięki dobraniu odpowiednich fraz i optymalizacji SEO, Twój sklep będzie odwiedzany przez klientów którzy są gotowi zostawić u ciebie pieniądze.

Wyszukiwarka Google to jeden z najskuteczniejszych i najtańszych sposobów pozyskiwania klientów dla sklepów internetowych. Dzięki odpowiedniej strategii SEO dotrzesz do osób, które są zainteresowane Twoim asortymentem. Daj się odszukać i zacznij sprzedawać jeszcze więcej!

Pozycjonowanie długoogonowe to podstawa SEO w sklepach internetowych. Dzięki takiemu podejściu dotrzesz do osób, które szukają konkretnych produktów (dajesz konkretną odpowiedź na zapytanie klienta). Takie wyszukania charakteryzują się największym współczynnikiem konwersji!

W ramach pozycjonowania Twojego sklepu pomożemy Ci zwiększyć współczynnik konwersji sprzedaży. Zamienimy odwiedzających w klientów, którzy kupią Twoją produkty!

Jak wygląda proces pozycjonowania sklepu internetowego?

Skuteczna kampania SEO dla sklepu internetowego może zwiększyć dochody sklepu nawet kilkukrotnie. Aby jednak tak się stało musi ona zostać dokładnie zaplanowana oraz konsekwentnie wdrażana w życie. Istnieje kilka ważnych aspektów, które bezpośrednio wpływają na sukces Twojego sklepu w wyszukiwarkach internetowych. Jak więc zacząć sprzedawać więcej?

Wybór słów kluczowych

Najważniejszą rzeczą, która wpływa na skuteczność pozycjonowania sklepu jest odpowiedni dobór słów kluczowych. Średniej wielkości sklep jest w stanie pozyskiwać ruch z tysięcy fraz związanych z oferowanymi produktami. Bardzo duża część potencjalnych klientów odwiedza Twój sklep z fraz długoogonowych – są to wielowyrazowe zapytania, które cechują się dużą dokładnością.

To właśnie długoogonowe zapytania generują najwięcej sprzedaży, mimo że poszczególne frazy z długiego ogona mają znikomą liczbę wyszukań. Jest ich tak wiele, że w sumie przewyższają ilość ruchu generowanego przez słowa ogólne.

Tak olbrzymia ilość słów kluczowych musi zostać odpowiednio ustrukturyzowana i dostosowana do strony. Wynika to z faktu, że istnieją różne rodzaje słów kluczowych, które mają różną charakterystykę.

Rodzaje słów kluczowych:

 • generyczne (ogólne) – frazy 1-2 wyrazowe nie opisujące intencji użytkownika, są najczęściej wyszukiwane, ale nie stanowią największej wartości dla biznesu (np. laptopy),
 • określające cel wyszukiwania – frazy najczęściej długoogonowe, które w samej treści mówią czego szuka potencjalny klient (np. “laptopy dell i5 13 cali“),
 • produktowe – odnoszą się do konkretnego modelu produktu (np. “Dell Inspiron 5370”)
 • brandowe – w ich treści znajdziemy nazwę sklepu (np. “laptopy x-kom”),
 • opisujące problem użytkownika – są to frazy, które mówią o problemach użytkowników, często są to słowa występujące w różnego rodzaju poradnikach (np.”jaki kupić laptop”).

Wybór słów kluczowych to dopiero połowa sukcesu. Należy jeszcze przypisać je do odpowiednich sekcji sklepu internetowego, tak aby użytkownicy przychodzący z wyszukiwarek internetowych trafiały we właściwe miejsce. Przykładowo osoba szukająca konkretnego modelu laptopa powinna trafić na stronę tego produktu, a np. osoba szukająca laptów firm Dell powinan trafić na kategorię z komputerami tylko tej firmy.

Efektem pracy nad słowami kluczowymi jest struktura kampanii SEO, która przypisuje konkretne grupy fraz do odpowiednich części sklepu. Powstała mapa będzie używana na wielu późniejszych etapach oraz wskazuję ewentualną potrzebę rozbudowy sklepu o nowe kategorie czy filtry.

Optymalizacja techniczna

Optymalizacja techniczna to przede wszystkim eliminacja błędów związanych z indeksowaniem sklepu. Istnieje sporo potencjalnych zagrożeń, które mogą niekorzystnie wpływać na skanowanie całego sklepu przez roboty wyszukiwarek takich jak Google.

Jednym z przykładowych problemów jest niewłaściwa konstrukcja adresów URL w sklepie. System filtrów tworzy miliony kombinacji adresów i roboty skanujące po prostu się gubią zamiast odwiedzać istotne strony. Eliminacja takiego błędu skutkuje czasem nagłym wzrostem ruchu z wyników organicznych!

Istnieje jeszcze wiele innych aspektów technicznych, których usprawnianie jest wymagane, aby proces pozycjonowania sklepu internetowego przebiegał sprawnie, należą do niego m.in.:

 • struktura HTML poszczególnych stron
 • szybkość wczytywania się strony
 • właściwa kompresja grafik
 • szybkość odpowiedzi serwera
 • dostosowanie do urządzeń mobilnych
 • używanie mikrodanych opisujących produkty

Wszystkie te technikalia mają na celu pomóc użytkownikom oraz robotom w odbiorze strony, a także zwiększają szansę na konwersję czyli sprzedaż produktów.

Optymalizacja treści

Treść to podstawa procesu pozycjonowania Twojego sklepu. Przygotowanie struktury oraz poprawienie technicznych aspektów strony jest przygotowaniem do tego kroku. Roboty mogą teraz skanować cały sklep szukając treści, które wyszukiwarki takie jak Google mogą pokazywać w wynikach wyszukiwania.

Treściami nazywamy wszystko to co jest przydatne potencjalnym klientom: opisy produktów i kategorii, zdjęcia produktów, filmy wideo, recenzje czy przykłady zastosowania. Dodanie samej treści to nie wszystko, powinna ona uwzględniać słowa, które wyszukiwane są przez kupujących użytkowników.

Dzięki odpowiednio zoptymalizowanej treści, Twój sklep jest w stanie dotrzeć do klientów pytających Google o wszystko co związane jest z Twoimi produktami. Trafią do ciebie nie tylko osoby, które chcą kupić produkt, ale także Ci szukający tylko informacji o produktach, zastanawiając się jaki wariant produktu wybrać itp.

Linkbuilding

Dopełnieniem całego procesu są linki. Wartościowe linki są potrzebne by spotęgować efekt optymalizacji technicznej i treściowej strony. Zdobywanie linków do sklepu jest trudne i wymaga planu, który powinien być sukcesywnie realizowany. W czasach udoskonalonych algorytmów wykrywających próby manipulacji wynikami wyszukiwania za pomocą linków liczy się ich jakość a nie ilość.

Zdobywanie wartościowych linków jest czasochłonne co wiąże się z ich kosztem. Mimo wszystko warto inwestować w linkbuilding – dobrze przeprowadzony wpływa pozytywnie na wyniki wyszukiwania oraz jest źródłem dodatkowego ruchu.

Co możesz zyskać dzięki SEO?

 • Twój sklep będzie widoczny na szereg fraz związanych z Twoimi produktami. Zoptymalizujemy stronę pod szczegółowe zapytania, które charakteryzują się większym współczynnikiem sprzedaży,
 • Twój sklep zyska wartościowych ruch, bo trafiasz do osób, na których Ci zależy. Przełoży się to na sprzedaż,
 • Twoja marka będzie bardziej rozpoznawalna oraz wzbudzisz zaufanie wśród potencjalnych klientów,
 • Poznasz lepiej swoich klientów i dowiesz się czego szukają, co pomoże Ci rozwijać w sektorze e-commerce.

Co oferujemy w ramach współpracy?

 • Przygotujemy dedykowaną strategię marketingu w wyszukiwarkach przeznaczoną dla Twojego sklepu. Będzie ona miała na celu zdobywanie jak największej ilości ruchu, który realnie zwiększy sprzedaż,
 • Udoskonalimy Twoją stronę technicznie, tak aby ułatwić jej indeksowanie przez wyszukiwarki,
 • Zoptymalizujemy sklep treściowo i strukturalnie, tak aby mógł pojawiać się w wyszukiwarkach internetowych na jak najwięcej haseł związanych z Twoimi produktami,
 • Wdrożymy narzędzia analityczne pozwalające mierzyć ruch oraz zainteresowanie asortymentem,
 • Wykonana zostanie promocja na zewnętrznych portalach branżowych, umożliwiająca dotarcie do większej liczby potencjalnych klientów,
 • Zwiększymy użyteczność Twojej strony. Będzie łatwiejsza w nawigowaniu dla użytkowników, jak również dla wyszukiwarek,

Dzięki pozycjonowaniu Twój sklep internetowy może zarabiać więcej!

Pozycjonowanie sklepu to inwestycja, która po pewnym czasie zaczyna przynosić coraz więcej klientów kupujących Twoje produkty. Aby do tego doszło trzeba przygotować odpowiednią strategię, wyeliminować błędy techniczne oraz optymalizować treść. Wdrożenie całości zajmie sporo czasu i pochłania część budżetu przeznaczoną na reklamę, ale regularne zwiększanie sprzedaży jest tego warte. Pamiętaj, żeby wybrać dobrą agencję SEO.