O kliencie

Firma Erton to lubelski producent wysokiej jakości mebli na wymiar. Najważniejszymi produktami firmy są wszelkiego rodzaju systemy szaf pod zabudowę oraz pełne wyposażenie kuchni. Firma oferuje meble w bardzo dobrej jakości, a do tego wszystkiego pomaga w urządzaniu przestrzeni czy nawet pełnych metamorfozach wnętrz.

Problem

Najważniejszym problemem firmy Erton był brak zapytań ze strony internetowej. Klienci z internetu nie pytali o wykonywanie szaf czy innych mebli na wymiar. Strona nie była zoptymalizowana zarówno pod Google, jak i pod generowanie zapytań. Powodowało to brak możliwości dotarcia do szerokiego grona potencjalnych klientów za pomocą wyszukiwarek internetowych.

Rozwiązanie

Po dokładnej analizie słów kluczowych zaplanowaliśmy i wdrożyliśmy strategię zwiększania ruchu z Google. W efekcie powstała nowa, bardziej rozbudowana strona, która zawierała strony docelowe na każdy rodzaj, typ i przeznaczenie mebli na wymiar. 

Strona została przygotowała w taki sposób, by maksymalnie ułatwić zamówienie najważniejszych z punktu biznesu produktów — szaf oraz kuchni. Dodatkowo rozpoczęliśmy publikację treści na firmowym blogu oraz na portalach zewnętrznych.

Efekty

Ruch z wyszukiwarki Google w trzecim kwartale zwiększył się o 1379% (w porównaniu do analogicznego okresu w 2018 roku).

Porównanie trzeciego kwartału do analogicznego okresu z poprzedniego roku.

Ilość słów kluczowych będących w TOP10 zwiększyła się z 3 do 243.

Ilość słów kluczowych w TOP10 w narzędziu Senuto

Strona pojawia się na wiele fraz kluczowych związanych z szafami na wymiar.

Druga pozycja na istotną frazę

Ilość wysłanych formularzy zwiększyła się o ponad 1144% (112 w porównaniu do 9 w poprzednim kwartale).

ilość wysłanych formularzy w trzecim kwartale 2019 (VS 2018)

Opinia klienta:

Polecam, pozycjonowanie oraz reklama płatna przyczyniły się do znacznego zwiększenia przychodów mojej firmy. Bardzo podoba mi się strategiczne podejście do wszelkich działań. Od ponad roku ruch na stronie z wyników wyszukiwania regularnie rośnie. Przyznam szczerze, że nie spodziewałem się aż tak dobrego przełożenia na biznes. Zdecydowanie najlepsza firma od SEO w Lublinie!

Erwin Jasiński, właściciel firmy Erton