Pozycjonowanie to takie działania, które polegają na zwiększeniu widoczności danej strony internetowej w wyszukiwarce internetowej. Stronę można pozycjonować jednakowo w całym kraju, na całym świece lub nawet lokalnie — na przykład w Krakowie.

Pozycjonowanie w wyszukiwarkach (SEO/Search Engine Optimization) jest integralną częścią współczesnych biznesów. Dzięki zwiększeniu widoczności swojej strony w wynikach wyszukiwarki Google, zdobywasz rozpoznawalność swojej marki, autorytet i zaufanie użytkowników. W ostatecznym rozrachunku przyciągasz klientów, którzy korzystając z Twoich usług lub kupując Twoje produkty zostawiają Ci swoje pieniądze.

Masz już świadomość, że spora część Twoich potencjalnych klientów znajduje się w Internecie? Internauci nie są w stanie przeglądać wszystkich stron oferujących interesujący ich produkt bądź usługę – większość z nich zobaczy tylko kilka najwyższych pozycji na pierwszej stronie wyszukiwań. Dlatego musisz zadbać o to, żeby Twoja strona znajdowała się właśnie wśród nich!

SEO to nie koszt, lecz inwestycja

Zalet wynikających z pozycjonowania strony jest bardzo dużo, główną jest działanie długofalowe. Co prawda na zwrot z inwestycji poczekasz, jednak będziesz go generował znacznie dłużej, niż w przypadku reklamy płatnej takiej jak Google Ads. Pozycjonowanie zapewni Ci utrzymanie ruchu bezpłatnego przez dłuższy czas.

Dzięki SEO zdobędziesz wysokiej jakości ruch organiczny, dotrzesz do nowych klientów za pomocą wielu słów kluczowych związanych z Twoją branżą (Long Tail). Skutecznie zwiększysz widoczność swojej marki i zbudujesz wizerunek eksperta w swojej branży. Ostatecznie zwiększysz swoje zyski, bo w ogólnym rozrachunku o to chodzi wszystkim przedsiębiorcom.

Jak dobrać właściwą strategię pozycjonowania?

Strategia pozycjonowania to nic innego jak dobór działań, które właściciel strony internetowej zamierza podjąć w celu zwiększenia jej widoczności w sieci oraz zwiększenia ruchu na stronie, co przełoży się na zdobywanie klientów z Google oraz zamianę klientów potencjalnych na klientów prawdziwych/realnych.

Przygotowanie strategii pozycjonowania to zatem kompletny plan budowy strony, pozwalający na jej maksymalną widoczność w Google. W ramach tworzenia strategii należy wziąć pod uwagę:

  • potrzeby biznesowe firmy
  • cel, jaki dana firma chce osiągnąć dzięki SEO
  • analizę konkurencji
  • określeni grupy odbiorców, do których firma chce dotrzeć ze swoją ofertą
  • stworzenie listy słów kluczowych

Załóżmy, że mamy do wypozycjonowania agencję SEO w mieście Kraków. Ta agencja SEO ma w ofercie kilka podstawowych usług:

Aby dobrze wypozycjonować wszystkie te usługi należy zaplanować jakie słowa kluczowe będą optymalizowane na konkretne adresy, najlepiej to zrobić w tabeli:

Słowa kluczowePodstronaOptymalizacja
agencja seo krakówdomena.pl (strona główna)Title:
Agencja SEO – Kraków

H1:
Skuteczna agencja SEO w Kraków
pozycjonowanie kraków
pozycjonowanie stron kraków
pozycjonowanie stron www kraków
pozycjonowanie stron internetowych kraków
domena.pl/oferta/pozycjonowanie-krakow/Title:
Pozycjonowanie stron internetowych – Kraków

H1: 
Skuteczne pozycjonowanie stron www - Kraków
pozycjonowanie sklepów internetowych kraków
pozycjonowanie sklepów kraków
optymalizacja sklepów kraków
domena.pl/oferta/pozycjonowanie-sklepow-interntowych-krakowTitle:
Pozycjonowanie sklepów internetowych – Kraków

H1:
Skuteczne pozycjonowanie sklepów internetowych w Kraków
audyt SEO krakówdomena.pl/oferta/audyt-seo-krakowTitle:
Audyt SEO – Kraków

H1:
Profesjonalny audyt SEO w Kraków
itditditd

Pozycjonowanie Kraków – Najczęściej zadawane pytania

Ile kosztuje pozycjonowanie stron internetowych w mieście Kraków?

Cena pozycjonowania w mieście Kraków zależy od wielu czynników takich jak: obecny stan domeny, branża, działanie konkurencji czy stan techniczny strony. Przejdź na stronę i poznaj więcej szczegółów na ten temat.

Kiedy będą efekty pozycjonowania mojej strony w mieście Kraków?

Czas efektów pozycjonowania w mieście Kraków, zależy głównie od tego, jaki był stan początkowy strony. Im bardziej zaniedbana pod kątem SEO strona względem konkurencji (Kraków), tym dłużej trzeba będzie czekać na efekty.