Pozycjonowanie Toruń

Szukasz specjalistów od pozycjonowania w Toruniu? Potrzebna Ci skuteczna agencja SEO, która zabierze się za widoczność Twojej strony w Google i wypromuje Twój biznes.

Toruń: Skuteczne pozycjonowanie stron internetowych

W cyfrowym świecie sukcesy odnoszą zwłaszcza te przedsiębiorstwa, które zlecą pozycjonowanie stron. Toruń jest miastem z ogromną bazą klientów, ale bez marketingu w internecie, ta po prostu się zmarnuje. Zleć kampanię SEO i zobacz, jak Twoja strona generuje coraz większą sprzedaż.

Porozmawiajmy o Twojej stronie w Google

Twoje dane są bezpieczne. Użyjemy ich wyłącznie do kontaktu w sprawie ewentualnej współpracy.

Pozycjonowanie Toruń: Stworzyliśmy proces, który realnie generuje klientów dzięki pozycjonowaniu. Wdrożymy ten proces u Ciebie i zwiększymy Twoją sprzedaż.

Internet jest globalny, ale jest niezwykle skuteczny do pozyskiwania nowych klientów również lokalnie. Kluczem do tego jest podniesienie widoczności Twojej strony internetowej wśród grupy docelowej – jej umiejętne pozycjonowanie. Toruń nie jest tutaj wyjątkiem – marketing internetowy będzie w nim wyjątkowo skuteczny, a zwłaszcza ten oparty na generowaniu ruchu z wyszukiwarki. Takim specjalistycznym działaniem zajmuje się nasza agencja SEO.

Skuteczność naszych rozwiązań opiera się na analizie popularnych wyszukiwań w Google – słów kluczowych. Znamy sposoby, by dowiedzieć się, czego szuka Twoja grupa docelowa. Zdobytą wiedzę wykorzystujemy do edycji stron internetowych, dzięki czemu klient i sprzedawca znajdują się nawzajem.

Pozycjonowanie SEO - wykres GSC

Słowami kluczowymi nie muszą być pojedyncze wyrazy, ale też np. całe wpisywane w wyszukiwarki frazy, np. „pozycjonowanie stron www Toruń”. Nie wykorzystujemy tylko niektórych z nich, ale w treściach Twojej witryny wykorzystujemy wszystkie najważniejsze wyszukiwania, za pomocą których starają się do Ciebie trafić klienci. Aby im się udało, wykorzystujemy techniki SEO.

Zaczynamy od stworzenia indywidualnej strategi dla Twojego przedsiębiorstwa. Opracowujemy skuteczną kampanię, której celem jest pozycjonowanie stron internetowych. Toruń to duże miasto, a więc siłą rzeczy jest w nim duża konkurencja. Aby uzyskać nad nią stałą przewagę, kampania musi być długoterminowa. Pierwsze efekty uzyskasz jednak szybko, ponieważ jedną z najistotniejszych naszych działań jest audyt SEO. Polega on na analizie Twojej strony i eliminacji błędów, które nie pozwalają jej zaistnieć w wyszukiwarce. To techniczny proces wymagający sporej wiedzy i umiejętności edycji kodu witryny, ale doświadczona agencja SEO wykona go w kilkadziesiąt godzin roboczych.

W dalszych krokach kampanii opracowujemy nowe i dostosowujemy istniejące treści do wyników analizy słów kluczowych. Istotne jest też pozyskiwanie linków, które przekierowują ruch w internecie na Twoją stronę oraz poprawiają jej widoczność w wyszukiwarce. Po kilku miesiącach zaobserwujesz wyraźne przełożenie tych działań na wzrost klientów.

Oto wyniki, jakie osiągamy z naszymi klientami …

648% więcej formularzy w eyelaser.at po 2 miesiącach współpracy

945% wzrostu ruchu organicznego po roku wpsółpracy z gustav.pl

5000% więcej wejść na stronę po roku współracy z flycars.pl

3129% więcej zapytań w d-pos.pl po roku współpracy

517% więcej formularzy w SwissLaser po 3 miesiącach współpracy

1094% więcej zapytań w erton.pl po roku współpracy

Trafiłeś tutaj nieprzypadkowo

 • Tracisz pieniądze, bo klienci nie mogą znaleźć Twojej strony w internecie?
 • Ruch w Twojej witrynie ostatnio jest mniejszy i nie wiesz dlaczego?
 • Zmniejszyła się liczba telefonów i zamówień lub nie masz ich wcale?
 • Uruchamiasz nowy biznes i chcesz od początku zadbać o strumień klientów z Google?

Nigdy więcej straconych okazji...

Niezależnie od tego, czy potrzebujesz kampanii zwiększającej liczbę potencjalnych klientów, czy chcesz wytworzyć popyt na nową linię produktów – jesteś we właściwym miejscu.

W OCTAMEDIA spędziliśmy ostatnie lata na doskonaleniu naszej strategii na pozycjonowanie stron w Google. To, co robimy, działa niezależnie od branży i profilu klientów. Teraz SEO może pracować również dla Ciebie.

Pozycjonowanie Toruń: Porozmawiajmy o Twojej stronie w Google.

Bezpłatna konsultacja to 25 minut rozmowy telefonicznej, podczas której dowiesz się, jak wykorzystać Google do pozyskiwania znacznie większej ilości klientów.

Oddzwonimy do Ciebie od razu lub ustalimy dogodny termin rozmowy. Konsultacje prowadzi doświadczony specjalista, a nie handlowiec nastawiony na sprzedaż.

Twoje dane są bezpieczne. Użyjemy ich wyłącznie do kontaktu w sprawie ewentualnej współpracy.

Najważniejsze korzyści ze współpracy z nami

Doświadczenie ma znaczenie

Od wielu lat pomagamy firmom z różnych branż pozycjonować ich strony w Google i generować większe przychody.

Stawiamy na relacje i wyniki

Działamy zgodnie z dwiema głównymi wartościami: relacje i wyniki. Ponad 99% klientów zostaje z nami na dłużej niż rok.

Dedykowany specjalista SEO i nielimitowane konsultacje

Twój osobisty ekspert SEO odpowie na każde pytanie – zarówno dotyczące prowadzonych działań, jak i wiedzy.

Z każdym dniem coraz lepsi

Google ciągle się zmienia. Dlatego nieustannie uczymy się nowych technik i jesteśmy na bieżąco, aby klienci wyprzedzali konkurencję.

Uczciwe podejście

Nie zasałaniamy się swoim know-how. Uczciwie mówimy co planujemy i co będziemy realizować w ramach pozycjonowania. Odpowiemy na każde Twoje pytanie.

Przejrzyste raporty

Łatwo sprawdzisz, co konkretnie robimy oraz jak nasze wysiłki zwiększają Twoje przychody online.

Inne usługi w mieście Toruń

Jak działamy?

1
1

Planowanie strategii

Współpracę zaczynamy od zaplanowania kompleksowej strategii, która jest podstawą do dalszych działań.

2
2

Przygotowanie strony

Pomożemy Ci przystosować stronę do założeń strategii. Otrzymasz kompletny plan poprawy strukturalnej oraz technicznej.

3
3

Budowa treści

Analizujemy rynek pod kątem treści, które będą przynosić klientów. Teksty piszesz Ty lub nasi copywritterzy.

4
4

Cykliczna optymalizacja treści

Cyklicznie optymalizujemy treści pod kątem zwiększenia ruchu ogranicznego z maksymalnej ilości fraz.

5
5

Linkowanie

Uruchamiamy linkowanie, aby budować pozycje najważniejszych fraz kluczowych.

6
6

Optymalizacja konwersji

Optymalizujemy stronę tak, aby realizowała założone przez Ciebie cele biznesowe.

Pozycjonowanie Toruń: Porozmawiajmy o Twojej stronie w Google.

Bezpłatna konsultacja to 25 minut rozmowy telefonicznej, podczas której dowiesz się, jak wykorzystać Google do pozyskiwania znacznie większej ilości klientów.

Oddzwonimy do Ciebie od razu lub ustalimy dogodny termin rozmowy. Konsultacje prowadzi doświadczony specjalista, a nie handlowiec nastawiony na sprzedaż.

Twoje dane są bezpieczne. Użyjemy ich wyłącznie do kontaktu w sprawie ewentualnej współpracy.

Twoi potencjalni klienci właśnie korzystają z Google, ale Twoja strona internetowa nie pokazuje się w wynikach wyszukiwania? Czas to zmienić! Skuteczne pozyskiwanie klientów z Google jest możliwe! Widoczność firmy w wynikach wyszukiwania najpopularniejszej wyszukiwarki w Internecie zależy od perfekcyjnie zaprojektowanej i wdrożonej strategii SEO. Zainwestuj w profesjonalne pozycjonowanie stron, by w ciągu kilku lub kilkunastu miesięcy zoptymalizować swój biznes i zapewnić naprawdę wysokie pozycje Twojej strony internetowej. 

Co jest celem pozycjonowania w Toruniu?

Twoja firma działa w Toruniu lub okolicach? Postaw na pozycjonowanie lokalne, które ułatwi Ci realizację celów biznesowych i rozwój firmy dokładnie tam, gdzie najbardziej Ci się to opłaca i tak, jak tego potrzebujesz. Celem pozycjonowania będzie wypromowanie Twojej firmy w Toruniu lub w całej Polsce w taki sposób, by wygenerować ruch na stronie, który przełoży się na satysfakcję z osiągania kolejnych celów biznesowych. Pozycjonowane strony pojawiają się na wysokich pozycjach w organicznych wynikach wyszukiwania, zatrzymują klientów doskonałej jakości content marketingiem, maksymalnie ułatwiają podejmowanie decyzji zakupowych oraz ich realizację. 

SEO lokalne to strategia optymalizacji witryny pod kątem lokalnych wyników wyszukiwania. Celem SEO lokalnego jest zwiększenie widoczności firmy w wynikach wyszukiwania dla użytkowników z konkretnych lokalizacji, takich jak miasta (np. Toruń), dzielnice, regiony czy kraje.

SEO lokalne polega na optymalizacji witryny pod kątem lokalnych słów kluczowych, takich jak nazwa miasta (np. Toruń) czy okolicy, usługi lub produkty, a także informacji kontaktowych, takich jak adres, numer telefonu czy godziny otwarcia.

W ramach SEO lokalnego można wykorzystać także narzędzia takie jak mapy Google, katalogi branżowe czy recenzje firm, aby zwiększyć widoczność firmy w wynikach wyszukiwania lokalnych.

SEO lokalne jest szczególnie ważne dla firm działających na rynkach lokalnych, takich jak sklepy, restauracje czy firmy usługowe. Dzięki zastosowaniu strategii SEO lokalnego można skuteczniej dotrzeć do potencjalnych klientów w okolicy, zwiększyć konkurencyjność na rynku lokalnym i zwiększyć sprzedaż.

Czy pozycjonowanie w Toruniu jest opłacalne?

Pozycjonowanie w Toruniu, podobnie jak w innych miastach, może być bardzo opłacalne dla firm, które chcą zwiększyć swoją widoczność w wynikach wyszukiwania i przyciągnąć nowych klientów. Istnieje wiele czynników, które wpływają na opłacalność pozycjonowania w danym mieście, takich jak konkurencja w branży, popularność fraz kluczowych, zasięg geograficzny działalności firmy itp.

Jeśli firma działa w Toruniu i chce dotrzeć do lokalnej społeczności, pozycjonowanie lokalne może przynieść korzyści w postaci zwiększenia liczby klientów z danego obszaru. Dzięki pozycjonowaniu w Toruniu, witryna internetowa firmy będzie pojawiać się wyżej w wynikach wyszukiwania dla osób szukających produktów lub usług w tym mieście.

Pozycjonowanie - Toruń
Pozycjonowanie (Toruń)

Warto zaznaczyć, że pozycjonowanie stron internetowych jest procesem długotrwałym i wymaga cierpliwości oraz regularnej pracy. Efekty pozycjonowania w Toruniu mogą nie być natychmiastowe, ale długoterminowo przynieść korzyści w postaci większej liczby klientów i zwiększenia zysków firmy.

Podsumowując, pozycjonowanie w Toruniu może być opłacalne dla firm, które chcą zwiększyć swoją widoczność w wynikach wyszukiwania i dotrzeć do lokalnej społeczności. Jednakże, warto dokładnie przeanalizować swoją branżę, konkurencję i zasięg działania, aby określić, czy pozycjonowanie w Toruniu jest dla nas opłacalne.

Pozycjonowanie w Toruniu może przynieść wiele korzyści biznesowych, takich jak:

 1. Zwiększenie widoczności lokalnej: Pozycjonowanie w Toruniu pozwala na zwiększenie widoczności witryny w wynikach wyszukiwania dla użytkowników zlokalizowanych w tym regionie. Dzięki temu można skuteczniej docierać do potencjalnych klientów z Torunia i okolic.
 2. Konkurencyjność na rynku lokalnym: Jeśli Twoja firma działa w Toruniu i okolicach, to pozycjonowanie lokalne pozwala na zwiększenie konkurencyjności na tym rynku. Dzięki temu możesz przyciągnąć większą liczbę klientów i zwiększyć sprzedaż w regionie.
 3. Zwiększenie jakości ruchu: Pozycjonowanie w Toruniu pozwala na zoptymalizowanie witryny pod kątem lokalnych słów kluczowych. Dzięki temu można przyciągnąć użytkowników, którzy poszukują konkretnych usług lub produktów w regionie, co zwiększa szanse na konwersję i zwiększenie sprzedaży.
 4. Poprawa wizerunku firmy: Pozycjonowanie w Toruniu pozwala na zwiększenie świadomości marki w regionie. Dzięki temu firma staje się bardziej rozpoznawalna wśród potencjalnych klientów, co wpływa na pozytywny wizerunek firmy.
 5. Długoterminowe korzyści: Pozycjonowanie w Toruniu przynosi długoterminowe korzyści, takie jak lojalność klientów i zwiększenie wartości marki. Dzięki stałej obecności w wynikach wyszukiwania dla lokalnych słów kluczowych, firma buduje swoją pozycję na rynku lokalnym.

Wszystkie te korzyści biznesowe przekładają się na zwiększenie zysków firmy, poprawę jej wizerunku i pozycji na rynku, a także na długoterminowe korzyści, takie jak lojalność klientów i zwiększenie wartości marki.

Od czego zależy pozycja strony w Google?

Pozycja Twojej strony w Internecie zależy od kilku kluczowych czynników: struktury serwisu, jakości i unikalności treści oraz zaufania Google. 

Chcesz cieszyć się pierwszą pozycję w Google? Możemy Ci pomóc! W ramach audytu SEO dokładnie przeanalizujemy Twoją witrynę i przeskanujemy Twoją konkurencję, przeanalizujemy słowa kluczowe i zaprojektujemy optymalną strukturę (z podstronami będącymi odpowiedzią na konkretne potrzeby Twoich klientów). Zaproponujemy Ci również rozwój treści poradnikowych (pozycjonowanie bloga), dzięki którym w oczach Google i potencjalnych klientów będziesz godnym zaufania specjalistą w swojej branży. 

Oferujemy kompleksowe rozwiązania, od wstępnej konsultacji SEO i profesjonalnego audytu, przez opracowanie i wdrożenie strategii SEO, po edukację, ewaluację i raportowanie. 

Jak pozyskiwać klientów dzięki Google?

Wysokie pozycje strony to nie wszystko! Twoim celem jest przecież skuteczne pozyskiwanie klientów z Google, którzy zdecydują się na zakup Twoich produktów lub usług. Możemy Ci pomóc! Zaprojektujemy dla Ciebie działania, dzięki którym Twoja strona internetowa będzie nie tylko maksymalnie czytelna i intuicyjna w obsłudze, ale również zapewni Ci wysoką konwersję. 

SEO - Toruń
SEO (Toruń)

Twoi potencjalni Klienci będą wchodzić na podstrony, które będą prowadzić ich za rękę przez procesy podejmowania decyzji i realizacji zakupów / składania zamówienia tu i teraz. Każda podstrona będąca odpowiedzią na konkretną potrzebę klienta powinna być przyjemna dla oka, czytelna i intuicyjna w obsłudze. 

Przygotujemy dla Ciebie kompleksowy plan długofalowego zwiększania widoczności Twojej strony internetowej w darmowych wynikach wyszukiwania Google, oraz w ramach dopełnienia pozyskiwania klientów za pomocą płatnej reklamy Google Ads.

Jak dobrać właściwą strategię pozycjonowania?

Strategia pozycjonowania to nic innego jak dobór działań, które właściciel strony internetowej zamierza podjąć w celu zwiększenia jej widoczności w sieci oraz zwiększenia ruchu na stronie, co przełoży się na zdobywanie klientów z Google oraz zamianę klientów potencjalnych na klientów prawdziwych/realnych.

Przygotowanie strategii pozycjonowania to zatem kompletny plan budowy strony, pozwalający na jej maksymalną widoczność w Google. W ramach tworzenia strategii należy wziąć pod uwagę:

 • potrzeby biznesowe firmy
 • cel, jaki dana firma chce osiągnąć dzięki SEO
 • analizę konkurencji
 • określeni grupy odbiorców, do których firma chce dotrzeć ze swoją ofertą
 • stworzenie listy słów kluczowych

Załóżmy, że mamy do wypozycjonowania agencję SEO w mieście Toruń. Ta agencja SEO ma w ofercie kilka podstawowych usług:

 • pozycjonowanie stron dla firm z miasta Toruń
 • pozycjonowanie sklepów internetowych
 • pozycjonowanie zagraniczne
 • audyty SEO
 • itp

Aby dobrze wypozycjonować wszystkie te usługi należy zaplanować jakie słowa kluczowe będą optymalizowane na konkretne adresy, najlepiej to zrobić w tabeli:

Słowa kluczowePodstronaOptymalizacja
agencja seo toruńdomena.pl (strona główna)Title:
Agencja SEO – Toruń

H1:
Skuteczna agencja SEO w Toruń
pozycjonowanie toruń
pozycjonowanie stron toruń
pozycjonowanie stron www toruń
pozycjonowanie stron internetowych toruń
domena.pl/oferta/pozycjonowanie-torun/Title:
Pozycjonowanie stron internetowych – Toruń

H1: 
Skuteczne pozycjonowanie stron www - Toruń
pozycjonowanie sklepów internetowych toruń
pozycjonowanie sklepów toruń
optymalizacja sklepów toruń
domena.pl/oferta/pozycjonowanie-sklepow-interntowych-torunTitle:
Pozycjonowanie sklepów internetowych – Toruń

H1:
Skuteczne pozycjonowanie sklepów internetowych w Toruń
audyt SEO toruńdomena.pl/oferta/audyt-seo-torunTitle:
Audyt SEO – Toruń

H1:
Profesjonalny audyt SEO w Toruń
itditditd

Czy audyt SEO jest potrzebny? 

Zdecydowanie! Żeby móc zaprojektować strategię SEO dla Twojego biznesu – musimy wiedzieć na czym stoimy! Audyt SEO pozwala zweryfikować jakość struktury strony oraz jej zawartość / treść, a także zaplanować wszelkie działania optymalizujące. 

Na czym polega audyt SEO? To precyzyjna robota, w ramach której wykonujemy m.in. analizę wyjściowej widoczności strony w Google, pogłębioną analizę słów kluczowych dla Twojego biznesu oraz analizę Twojej konkurencji (w kontekście rozwiązań strategicznych i treści). Frazy kluczowe są grupowane zgodnie z intencjami / potrzebami Twoich potencjalnych klientów, co z kolei stanowi bazę do stworzenia listy podstron, zaplanowania dla nich unikalnych title i description, a także zaprojektowania planu treści poradnikowych na firmowego bloga. 

Audyt SEO - Toruń
Audyt SEO (Toruń)

Czas na indeksowanie Twojej strony! Proces indeksowania polega na skanowaniu wszystkich podstron Twojej witryny przez robota Google. GoogleBot  będzie czytał treści znajdujące się na poszczególnych podstronach i dodawał je do swojego indeksu. Opracowujemy strategię indeksowania Twojego serwisu w taki sposób, by strona internetowa była całkowicie dostępna i czytelna dla Google. Ilość zaindeksowanych adresów URL możesz sprawdzić korzystając z Google Search Console. 

Jak wygląda dokument audytu SEO?

Dokument audytu SEO to raport zawierający szczegółową analizę strony internetowej pod kątem wymagań wyszukiwarek internetowych, w celu zidentyfikowania problemów i słabych punktów, które mogą wpływać na pozycje witryny w wynikach wyszukiwania. Dokument ten może mieć różny zakres i formę, w zależności od agencji SEO i ich metodologii pracy.

Oto przykładowe elementy, które mogą znaleźć się w dokumencie audytu SEO:

 1. Analiza techniczna – w tym etapie sprawdza się kod strony, prędkość ładowania, poprawność tagów HTML, wersję mobilną, indeksowalność strony przez wyszukiwarki itp. Wyniki analizy przedstawione są w formie tabelarycznej lub graficznej, często z komentarzem i wskazówkami.
 2. Analiza słów kluczowych – w tym etapie analizuje się, jakie frazy kluczowe są używane w treści witryny oraz jakie słowa kluczowe wprowadzają internauci do wyszukiwarki. Wyniki analizy przedstawione są zazwyczaj w postaci listy słów kluczowych, z podziałem na stopień trudności pozycjonowania i ilość wyszukiwań.
 3. Analiza linków – w tym etapie ocenia się jakość i ilość linków prowadzących do strony oraz linków wewnętrznych. Wyniki analizy przedstawione są zazwyczaj w formie listy linków, z wskazaniem ich jakości, źródła i anchor textu.
 4. Analiza treści – w tym etapie analizuje się, czy treść na stronie jest wartościowa i unikalna, czy zawiera słowa kluczowe w odpowiedniej liczbie, jakie nagłówki H1, H2 itp. są wykorzystane. Wyniki analizy przedstawione są zazwyczaj w formie listy stron, z opisem problemów oraz propozycjami zmian.
 5. Analiza konkurencji – w tym etapie analizuje się, jakie strony internetowe są najbardziej konkurencyjne w danym obszarze i jakie techniki SEO wykorzystują. Wyniki analizy przedstawione są zazwyczaj w formie tabeli porównawczej, z opisem działań konkurencji i propozycjami na przewyższenie ich w wynikach wyszukiwania.

Dokument audytu SEO powinien być czytelny i zrozumiały dla klienta, zawierać konkretną listę problemów oraz rekomendacje dotyczące optymalizacji strony internetowej i poprawy jej pozycji w wynikach wyszukiwania. Warto zaznaczyć, że raport audytu SEO jest podstawą do dalszych działań w zakresie optymalizacji strony i powinien być aktualizowany regularnie.

Jak wybrać dobrą agencję SEO z Torunia? 

Dobra agencja SEO powinna zapewnić Ci usługi na najwyższym poziomie, dzięki którym widoczność Twojej firmy w Google wzrośnie, przekładając się na zwiększony ruch na stronie oraz wysoką konwersję. Jak wybrać taką agencję? Analizując oferty firmy działających w sektorze SEO zwróć uwagę na następujące aspekty:

 • bezpośredni kontakt ze specjalista SEO – wybierz agencję, w której już podczas pierwszej rozmowy masz bezpośredni kontakt ze specjalistą SEO, a nie handlowcem czy accountem, dzięki temu zyskasz pewność, że wstępne konsultacje SEO będą rzeczowe i profesjonalne
 • umowa – wybierz agencję, która oferuje Ci umowę na czas nieokreślony, zapewniając Ci równocześnie bardzo krótki okres wypowiedzenia, taka agencja będzie maksymalnie zmotywowana do wytężonej pracy nad projektowaniem i wdrażaniem strategii SEO dla Twojego biznesu
 • transparentność – wybierz agencję, która dzieli się swoją wiedzą i tzw. know how, rzetelnie informuje Cię o wszystkich działaniach realizowanych w ramach pozycjonowania Twojej strony internetowej i potrafi klarownie wytłumaczyć kolejne kroki
 • zakres usług SEO – wybierz agencję, która oferuje Ci kompleksowe usługi SEO, w ramach których wykonuje: audyt SEO oraz analizę słów kluczowych, projektuje strategię SEO z szeroko rozumianą optymalizacją strony www w zakresie jej struktury i treści oraz zdobywania wysokiej jakości linków.
Agencja SEO - Toruń
Agencja SEO (Toruń)

Octamedia jest dokładnie tą agencją, której szukasz! Oferujemy Ci profesjonalną i specjalistyczną obsługę, opartą na naszej wiedzy i doświadczeniu oraz popartą rewelacyjnymi wynikami naszych Klientów. 

Rodzaje agencji SEO można podzielić ze względu na specjalizację oraz zakres usług, które oferują. Poniżej przedstawiam kilka rodzajów agencji SEO:

 1. Agencje SEO specjalizujące się w pozycjonowaniu lokalnym – takie agencje skupiają się na optymalizacji strony internetowej pod kątem wymagań lokalnych wyszukiwarek internetowych, takich jak Google My Business, co pozwala na osiągnięcie wysokich pozycji w wynikach wyszukiwania dla zapytań związanych z danym obszarem geograficznym.
 2. Agencje SEO specjalizujące się w pozycjonowaniu e-commerce – takie agencje skupiają się na optymalizacji sklepów internetowych, w celu zwiększenia sprzedaży i zysków poprzez osiągnięcie wysokich pozycji w wynikach wyszukiwania dla zapytań związanych z danymi produktami.
 3. Agencje SEO specjalizujące się w tworzeniu treści – takie agencje zajmują się tworzeniem unikalnych i wartościowych treści dla witryn internetowych, które przyciągają użytkowników i poprawiają pozycje strony w wynikach wyszukiwania.
 4. Agencje SEO oferujące kompleksowe usługi – takie agencje oferują pełen zakres usług związanych z pozycjonowaniem stron, w tym audyt SEO, optymalizację on-page i off-page, tworzenie treści, link building i monitoring wyników.
 5. Agencje SEO specjalizujące się w określonych branżach – takie agencje skupiają się na pozycjonowaniu stron dla określonych branż, takich jak medycyna, prawo, czy nieruchomości, i posiadają specjalistyczną wiedzę na temat wymagań wyszukiwarek internetowych dla tych branż.

Warto zaznaczyć, że agencje SEO mogą łączyć różne specjalizacje i oferować szeroki zakres usług. Przed wyborem agencji warto zwrócić uwagę na doświadczenie, referencje i wyniki, jakie firma osiąga dla swoich klientów.

Ile czasu może trwać pozycjonowanie w Toruniu?

Czas, który jest potrzebny na osiągnięcie widocznych efektów pozycjonowania w Toruniu, może się różnić w zależności od wielu czynników. Jednym z kluczowych czynników jest konkurencyjność słów kluczowych, na które dana firma chce się pozycjonować. Im bardziej konkurencyjne są słowa kluczowe, tym więcej czasu i pracy jest potrzebne, aby osiągnąć wysoką pozycję w wynikach wyszukiwania.

Innym czynnikiem jest stopień optymalizacji witryny pod kątem SEO oraz jej jakość. Jeśli witryna ma wiele problemów technicznych lub brak w niej wartościowej treści, to pozycjonowanie może zająć więcej czasu.

Przeważnie, aby zobaczyć widoczne efekty pozycjonowania w Toruniu, należy liczyć się z okresem od kilku miesięcy do nawet kilkunastu miesięcy. Jednakże, w bardziej konkurencyjnych branżach może to zająć znacznie dłużej.

Warto zauważyć, że pozycjonowanie jest procesem ciągłym i wymaga regularnych działań, aby utrzymać uzyskane pozycje w wynikach wyszukiwania. Dlatego, jeśli zależy Ci na długoterminowych korzyściach z pozycjonowania w Toruniu, warto planować działania na dłuższą metę i regularnie monitorować i optymalizować swoją witrynę.

Ile może kosztować pozycjonowanie w Toruniu?

Koszt pozycjonowania w Toruniu może być uzależniony od wielu czynników, takich jak konkurencyjność słów kluczowych, stopień optymalizacji witryny, zakres działań SEO, specyfika branży czy poziom zaawansowania i doświadczenie agencji SEO.

Zobacz więcej: Ile kosztuje pozycjonowanie?.

Przeważnie agencje SEO oferują usługi w ramach miesięcznych planów lub pakietów, które mogą zawierać różnorodne usługi, takie jak audyt SEO, optymalizacja treści, budowanie linków, monitoring pozycji w wynikach wyszukiwania czy raportowanie wyników.

Koszt pozycjonowania w Toruniu może zaczynać się od kilku tysięcy złotych miesięcznie, w przypadku. Jednak, w bardziej konkurencyjnych branżach koszty mogą być znacznie wyższe i wynosić nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych miesięcznie.

Warto jednak pamiętać, że koszt pozycjonowania powinien być rozpatrywany jako inwestycja w rozwój firmy i zwiększenie jej widoczności w Internecie. Dlatego, przed podjęciem decyzji o wyborze agencji SEO i planu pozycjonowania, warto dokładnie rozważyć swoje cele biznesowe i budżet oraz wybrać rozwiązanie, które będzie dla nas najlepsze i przyniesie najwięcej korzyści.

Czy można pozycjonować się samemu?

Możesz próbować, ale bądźmy szczerzy… jeśli nie jesteś w danym obszarze specjalistą, zasięg Twoich działań będzie mocno ograniczony. Tutaj nie wystarczy zwykły kurs SEO! Potrzebna jest pogłębiona wiedza i bogate doświadczenie, dzięki którym działania podejmowane w ramach pozycjonowania będą wyróżniać się skutecznością. 

Tym, co na pewno możesz zrobić samodzielnie, jest zadbanie o maksymalnie profesjonalne treści na stronie internetowej, dokładne i rzeczowe opisy wszystkich oferowanych przez Ciebie produktów i usług oraz w 100% czytelną dla potencjalnego klienta witrynę, po której będzie poruszał się z łatwością, bez problemów znajdując potrzebne mu informacje.

Masz to wszystko? To doskonały początek do współpracy, której pierwsze soczyste owoce będziesz konsumował najprawdopodobniej już za kilka miesięcy. Struktura i treści Twojej strony www nie są najwyższej jakości? Dobrze, że do nas trafiłeś! Zbudujmy Twój sukces w sieci (i w Toruniu!) od podstaw! 

Pozycjonowanie stron: Piramida SEO — co właściwie wpływa na efekty pozycjonowania?

Czytaj artykuł o pozycjonowaniu stron www:
Piramida SEO — co właściwie wpływa na efekty pozycjonowania? →

W dzisiejszym artykule chciałbym przedstawić Ci koncepcję piramidy SEO. Jest to narzędzie, które pozwala zrozumieć, jakie czynniki wpływają na pozycjonowanie strony w Google i w jakiej kolejności powinny być wdrażane. Dzięki tej wiedzy będziesz w stanie lepiej zaplanować swoje działania SEO i osiągnąć lepsze rezultaty.

Pozycjonowanie stron: Co to jest Google AI Overview i jak to wpłynie na Twój biznes?

Czytaj artykuł o pozycjonowaniu stron www:
Co to jest Google AI Overview i jak to wpłynie na Twój biznes? →

Google AI Overview to nowa funkcja wyszukiwarki Google, która rewolucjonizuje sposób, w jaki użytkownicy otrzymują odpowiedzi na swoje zapytania. Ogłoszona podczas konferencji Google I/O, AI Overview generuje skondensowane podsumowania, dostarczając szybkie i zwięzłe informacje bez konieczności klikania w linki. Dowiedz się, jak ta innowacja może wpłynąć na Twój biznes i jakie kroki możesz podjąć, aby się do niej przygotować.

Pozycjonowanie stron: Jak wybrać agencję SEO? A może freelancer będzie lepszy?

Czytaj artykuł o pozycjonowaniu stron www:
Jak wybrać agencję SEO? A może freelancer będzie lepszy? →

Wybór firmy lub osoby do współpracy na przy zwiększaniu widoczności Twojej domeny może być dość trudny i problematyczny. Zobacz czym się kierować i czego wymagać, niezależnie z kim współpracujesz. Poznasz też 20 pytań, które należy zadać agencji SEO przed podjęciem współpracy.

Pozycjonowanie stron: Brak klientów z Google? Oto 9 prawdziwych powodów!

Czytaj artykuł o pozycjonowaniu stron www:
Brak klientów z Google? Oto 9 prawdziwych powodów! →

Czy zmagasz się z brakiem klientów z Google, mimo wielu wysiłków? Odkryj 9 błędów, przez które nie masz klientów z Google i dowiedz się, jak drobne błędy mogą sabotować Twoje działania marketingowe. Zapraszam do lektury artykułu, który nie tylko wskazuje, co może iść nie tak, ale również oferuje sprawdzone sposoby na zwiększenie skuteczności Twojej obecności online.

Pozycjonowanie stron: Raport SEO — co powinien zawierać?

Czytaj artykuł o pozycjonowaniu stron www:
Raport SEO — co powinien zawierać? →

Regularne tworzenie i analizowanie raportów SEO jest niezbędne, aby zrozumieć, czy podejmowane działania w tym zakresie przynoszą oczekiwane rezultaty. W tym artykule przyjrzymy się, czym jest raport SEO i jak go tworzyć, aby służył jako solidna podstawa do dalszych działań optymalizacyjnych i strategicznych.

Pozycjonowanie stron: Pozycjonowanie stron B2B wymaga zupełnie innego podejścia do SEO

Czytaj artykuł o pozycjonowaniu stron www:
Pozycjonowanie stron B2B wymaga zupełnie innego podejścia do SEO →

B2B rządzi się swoimi prawami praktycznie na każdym kroku. Pozycjonowanie stron B2B wymaga znacznie szerszego kontekstu marketingowego, bo decydenci w firmach zachowują się inaczej niż typowi konsumenci. SEO w B2B pełni ogromną rolę, ponad 78% wszystkich procesów zakupowych zaczyna się właśnie w Google. Mimo wszystko zdecydowana większość firm źle podchodzi do tematu i nie jest w stanie dotrzeć do swojej grupy docelowej. W tym artykule powiem Ci, jak wspierać sprzedaż dzięki właściwej obecności w Google.

Pozycjonowanie stron: Jak wypozycjonować wizytówkę firmy w Google Maps

Czytaj artykuł o pozycjonowaniu stron www:
Jak wypozycjonować wizytówkę firmy w Google Maps →

W dobie cyfrowej transformacji biznesu, obecność w internecie stała się nieodzowną częścią strategii marketingowej każdej firmy. Jednym z kluczowych narzędzi, które wspomaga budowanie widoczności online, jest wizytówka Google Moja Firma. To narzędzie umożliwia właścicielom firm efektywne prezentowanie swojej działalności w przestrzeni cyfrowej, zarządzanie wyświetlanymi informacjami oraz budowanie relacji z klientami. Wizytówka Google to nie tylko wizytówka online, ale również potężne narzędzie SEO, które może znacząco wpłynąć na sukces Twojej firmy w internecie.

Pozycjonowanie stron: Wirus na stronie internetowej — Jak go usunąć i jak to wpływa na SEO?

Czytaj artykuł o pozycjonowaniu stron www:
Wirus na stronie internetowej — Jak go usunąć i jak to wpływa na SEO? →

Jednym z najbardziej podstępnych zagrożeń dla stron www są wirusy. Potrafią nie tylko narazić na szwank bezpieczeństwo, ale także zaszkodzić pozycjonowaniu Twojej strony w wynikach wyszukiwania. Zastanawiasz się, jak wirusy mogą wpłynąć na widoczność Twojej strony w internecie i co zrobić, aby skutecznie się przed nimi obronić? Zachęcam do przeczytania mojego artykułu, który nie tylko przybliży Ci mechanizmy działania wirusów, ale także pokaże, jak można zminimalizować ich wpływ na SEO i bezpieczeństwo witryny.

Pozycjonowanie stron: SGE (Search Generative Experience) – czy zmiany w Google wpłyną na Twój biznes?

Czytaj artykuł o pozycjonowaniu stron www:
SGE (Search Generative Experience) – czy zmiany w Google wpłyną na Twój biznes? →

Search Generative Experience to jedna z największych zmian w wyszukiwarce Google od samego początku jej istnienia. Zmieni się sposób korzystania z wyszukiwarki i usprawni proces szukania. Wraz z nadejściem SGE zmieni się też biznes, który bazuje na Google. Z tego artykułu dowiesz się, jak to może wpłynąć na Twoją firmę.

Pozycjonowanie stron: Lejek sprzedażowy i marketingowy – Jak ruch z Google może je wspierać?

Czytaj artykuł o pozycjonowaniu stron www:
Lejek sprzedażowy i marketingowy – Jak ruch z Google może je wspierać? →

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak głęboko strategie sprzedażowe i marketingowe są powiązane z działaniami w Google? W poniższym artykule odkryjemy tajniki lejków sprzedażowych i marketingowych oraz dowiemy się, jak optymalizacja dla wyszukiwarki Google może znacząco je wspierać. Sprawdź, jak skutecznie przyciągnąć i zatrzymać klientów, zarówno w obszarze B2B, jak i B2C. Nie przegap okazji, aby rozwijać swoją wiedzę i zdobyć przewagę konkurencyjną na rynku!

Pozycjonowanie stron: Pozycjonowanie stron samemu — Jak samodzielnie robić SEO w Google?

Czytaj artykuł o pozycjonowaniu stron www:
Pozycjonowanie stron samemu — Jak samodzielnie robić SEO w Google? →

Czy wiesz, że możesz samodzielnie wpłynąć na to, jak wysoko Twoja strona pojawia się w wynikach wyszukiwania Google? SEO może wydawać się skomplikowane, ale z odpowiednim podejściem, Ty również możesz stać się swoim własnym specjalistą SEO. W tym artykule pokażę Ci, jak zrozumieć podstawowe zasady SEO i zastosować sprawdzone strategie, aby poprawić widoczność Twojej strony. Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym, czy już trochę zaznajomionym z SEO, ten przewodnik pomoże Ci krok po kroku w samodzielnym pozycjonowaniu Twojej strony internetowej.

Pozycjonowanie stron: Budowanie marki osobistej lub firmowej w Google — jak zacząć ten proces? 

Czytaj artykuł o pozycjonowaniu stron www:
Budowanie marki osobistej lub firmowej w Google — jak zacząć ten proces?  →

Budowanie marki to proces, w którym tworzy się wizerunek i reputację osoby lub firmy, tak by stały się rozpoznawalne i atrakcyjne dla innych. Obejmuje to wszystko, od jakości produktów i usług, przez komunikację z klientami, aż po to, jak marka jest prezentowana w internecie i reklamach. Gogole też jest miejscem, gdzie można budować swoją markę. Z tego artykułu dowiesz się, jak to zrobić. 

Pozycjonowanie stron: Jak zbudować strukturę strony idealną pod SEO?

Czytaj artykuł o pozycjonowaniu stron www:
Jak zbudować strukturę strony idealną pod SEO? →

Struktura strony to jeden z najważniejszych czynników wpływających na widoczność strony w Google. Zaprojektowanie jej we właściwy sposób i zapełnienie odpowiednimi treściami może dosłownie wystrzelić ruch strony. Z tego artykułu dowiesz się, czym jest struktura strony i jak ją zaplanować.

Pozycjonowanie stron: Checklista SEO – typowe błędy optymalizacji, które musisz sprawdzić

Czytaj artykuł o pozycjonowaniu stron www:
Checklista SEO – typowe błędy optymalizacji, które musisz sprawdzić →

Oto moja checklista SEO. Znajdują się na niej najważniejsze elementy, które powinieneś sprawdzić w audycie SEO. Dzięki tej checkliście, unikniesz najbardziej oczywistych i popularnych błędów, które mają negatywny wpływ na widoczność Twojej strony. Pozwoli Ci ona poprawnie zoptymalizować stronę i zadbać o budowanie lepsze widoczności.

Pozycjonowanie stron: Jak działa wyszukiwarka Google i jak to wykorzystać, by zdobywać klientów?

Czytaj artykuł o pozycjonowaniu stron www:
Jak działa wyszukiwarka Google i jak to wykorzystać, by zdobywać klientów? →

Ten artykuł jest wstępem w świat wyszukiwarek internetowych. Dowiesz się z niej, na jakiej zasadzie działa wyszukiwarka Google, jak wyszukuje strony i dlaczego pokazuje takie, a nie inne wyniki. Dzięki tej wiedzy będzie Ci o wiele łatwiej zrozumieć cały proces budowania widoczności swojej strony internetowej.

Pozycjonowanie stron: Domena internetowa a SEO — najważniejsze pytania i odpowiedzi

Czytaj artykuł o pozycjonowaniu stron www:
Domena internetowa a SEO — najważniejsze pytania i odpowiedzi →

Domena to podstawowy termin związany z internetem. Dzięki domenom szybko znajdujemy strony internetowe i nie musimy zapamiętywać skomplikowanych adresów. Wybór domeny ma znacznie w kontekście SEO, dlatego zapraszam na krótki poradnik oraz odpowiedź na najważniejsze pytania związane z pozycjonowaniem w kontekście domen.

Pozycjonowanie stron: E-E-A-T w SEO: Jak Google ocenia jakość strony? Poznaj wytyczne jakości treści w pozycjonowaniu stron

Czytaj artykuł o pozycjonowaniu stron www:
E-E-A-T w SEO: Jak Google ocenia jakość strony? Poznaj wytyczne jakości treści w pozycjonowaniu stron →

Pragniesz rozgryźć, jak Google ocenia jakość Twojej strony internetowej? Kluczem do sukcesu jest zrozumienie znaczenia E-E-A-T, czyli doświadczenia, ekspertyzy, autorytatywności i zaufania. Zapraszam do artykułu, który rozwija temat i pozwoli Ci pełniej zrozumieć, co kryje się za tym enigmatycznym skrótem.

Pozycjonowanie stron: Algorytm Google — jak to działa?

Czytaj artykuł o pozycjonowaniu stron www:
Algorytm Google — jak to działa? →

Algorytm Google rządzi wyszukiwarką. Czynników wpływających na pozycję danej strony w wyszukiwarce jest bardzo dużo. Niestety Google nie mówi jasno, co i w jakim stopniu wpływa na widoczność danej domeny w wynikach wyszukiwania. Jednak część tych czynników jest powszechnie znana, a na niektóre z nich możesz mieć duży wpływ. Z tego artykułu dowiesz się, czym jest algorytm Google i które to czynniki wpływają na pozycje w wyszukiwarce.

Pozycjonowanie stron: Przekierowania w SEO: Kompletny poradnik 

Czytaj artykuł o pozycjonowaniu stron www:
Przekierowania w SEO: Kompletny poradnik  →

Na pewnym etapie działań SEO będziesz zmagać się z przekierowaniami. Pomagają one utrzymać dostępność dla użytkowników i wyszukiwarek, gdy Ty dokonujesz zmian na stronie. Każda aktualizacja adresu może wprowadzić w błąd użytkownika czy roboty Google. Brak odpowiednich przekierowań, w pewnych warunkach może być przyczyną utraty dosłownie całego ruchu organicznego. Na szczęście unikniesz tego po przeczytaniu tego artykułu!

Pozycjonowanie stron: SEO międzynarodowe — subdomeny, katalogi, czy lokalne domeny?

Czytaj artykuł o pozycjonowaniu stron www:
SEO międzynarodowe — subdomeny, katalogi, czy lokalne domeny? →

SEO międzynarodowe jest trudne. Pozycjonowanie w wielu krajach wymaga znacznie więcej zaangażowania oraz czasu. Jednak działania na arenie międzynarodowej mogę przynieść bardzo dużo korzyści w postaci znacznie lepszych klientów. W tym artykule poruszymy pierwsze wyzwanie, z jakim przyjdzie Ci się zmierzyć podczas próby zdobycia rynków międzynarodowych. Chodzi o wybór struktury adresów i wersji językowych. Bez dokładnego zaplanowania tego aspektu nie ruszysz dalej.

Pozycjonowanie stron: Indeksowanie strony w Google sprawia problem? Ten poradnik Ci pomoże!

Czytaj artykuł o pozycjonowaniu stron www:
Indeksowanie strony w Google sprawia problem? Ten poradnik Ci pomoże! →

Twoja strona ma problem z indeksowaniem? Albo może Google w ogóle nie indeksuje Twojej strony? Przyczyn tego częstego problemu może być wiele, a wszystko zależy od stanu Twojej strony oraz kilku innych czynników, które postaram się wyjaśnić. Jeśli Twoja strona się nie indeksuje, to w dalszej części artykułu przeczytasz też poradnik, który pomoże Ci poprawić sytuację z indeksowaniem.

Pozycjonowanie stron: Marketing B2B a Google — jak wykorzystać wyszukiwarki do zwiększenia sprzedaży?

Czytaj artykuł o pozycjonowaniu stron www:
Marketing B2B a Google — jak wykorzystać wyszukiwarki do zwiększenia sprzedaży? →

Według badania Pardot z 2013 r. aż 78% zakupów w B2B zaczyna się w Google. Zakładam, że w 2023 roku ten procent jest znacznie większy. Oznacza to, że zdecydowana większość osób, zaczyna firmowy proces zakupowy w wyszukiwarce Google. Najczęściej, gdy trafia do Ciebie zapytanie na produkt, czy usługę, to klient już prawie wszystko wie — pytanie, czy od Ciebie, czy od konkurencji? Widoczność w Google jest kluczowym czynnikiem sprzedażowym w B2B. W tym artykule napiszę, jak skutecznie wykorzystać Google w marketingu B2B.

Pozycjonowanie stron: PageSpeed Insights od Google — wszystko o narzędziu do mierzenia szybkości strony

Czytaj artykuł o pozycjonowaniu stron www:
PageSpeed Insights od Google — wszystko o narzędziu do mierzenia szybkości strony →

Google PageSpeed Insights to narzędzie sprawdzające Twoją stronę pod kątem szybkości serwisów internetowych. Oprócz samego mierzenia PageSpeed dostarcza sporo insightów, czyli porad, które pozwolą Ci realnie poprawić jakość ładowania strony. Z tego artykułu dowiesz się, jakie dwa rodzaje danych zbiera to narzędzie i jak je wykorzystać do poprawy własnej witryny.

Pozycjonowanie stron: Pierwsza pozycja w Google — dlaczego nie zawsze to działa?

Czytaj artykuł o pozycjonowaniu stron www:
Pierwsza pozycja w Google — dlaczego nie zawsze to działa? →

Jednym z najważniejszych problemów w prawie każdym biznesie jest pozyskiwanie odpowiednich klientów. Docierać do swojej grupy docelowej można na wiele przeróżnych sposobów, a jednym z nich jest Google. Dla wielu osób, z którymi rozmawiam, rozwiązaniem na problem braku klientów jest pierwsza pozycja w Google. Niestety, po jej osiągnięciu może się okazać, że zapytań czy sprzedaży nadal nie ma. Dlaczego tak się dzieje? Postaram się odpowiedzieć na to pytanie w ramach tego artykułu.

Pozycjonowanie stron: Blog firmowy — jak go prowadzić i mieć więcej klientów?

Czytaj artykuł o pozycjonowaniu stron www:
Blog firmowy — jak go prowadzić i mieć więcej klientów? →

Blog firmowy to jedno z najlepszych źródeł pozyskiwania klientów. W zasadzie to jedno zdanie mogłoby być odpowiedzą pytanie: dlaczego warto go prowadzić. Jednak aby tak się stało — blog firmowy musi być odpowiednio prowadzony. Z tego artykułu dowiesz się, jakie są zalety prowadzenia bloga firmowego i jak to robić, aby skutecznie dotrzeć do swojej grupy docelowej — oczywiście za pomocą Google.

Pozycjonowanie stron: Topical authority — czym jest i jak wpływa na SEO?

Czytaj artykuł o pozycjonowaniu stron www:
Topical authority — czym jest i jak wpływa na SEO? →

Czy chciałbyś zwiększyć widoczność swojej strony w wynikach wyszukiwania i przyciągnąć większą liczbę użytkowników zainteresowanych Twoją dziedziną lub branżą? Jeśli tak, to budowanie topical authority może być kluczem do sukcesu. W artykule poświęconym topical authority przedstawię Ci kluczowe elementy, które pomogą Ci w budowaniu autorytetu w Twojej niszy. Dowiesz się, jak przeprowadzić analizę słów kluczowych, zaplanować strukturę strony, pisać wartościowe treści, budować linki i budować tematyczne linki.

Pozycjonowanie stron: Link building — jak zdobywać linki w SEO?

Czytaj artykuł o pozycjonowaniu stron www:
Link building — jak zdobywać linki w SEO? →

Link building to jeden z elementów w SEO, który zmienił się najbardziej w ciągu ostatnich lat. Linki były kiedyś jednym z głównych czynników wpływających na pozycję, teraz ich rola się zmniejszyła. Mimo wszystko są ważne i wielu przypadkach — niezbędne. Z tego artykułu dowiesz się, jak skutecznie pozyskiwać wartościowe linki.

Pozycjonowanie stron: Inbound marketing — jak go wykorzystać w sprzedaży?

Czytaj artykuł o pozycjonowaniu stron www:
Inbound marketing — jak go wykorzystać w sprzedaży? →

Jeszcze kilkanaście lat temu najlepszym sposobem dotarcia do klientów były metody wychodzące tj. druk, telewizja oraz kampanie bannerowe. Obecnie priorytety i wymagania potencjalnych konsumentów zdecydowanie się zmieniły na rzecz internetu oraz trendów z nim związanych. W konsekwencji warto skupić się na przyciąganiu nowych klientów za pomocą inbound marketingu. Dzisiejszy artykuł w całości poświęcę temu zagadnieniu. Podpowiem, czy jest inbound marketing i jak można go wykorzystać w praktyce. Miłej lektury!

Pozycjonowanie stron: On-page i off-page SEO – czym są i jaka jest różnica?

Czytaj artykuł o pozycjonowaniu stron www:
On-page i off-page SEO – czym są i jaka jest różnica? →

Pozycjonowanie stron internetowych to długofalowy proces uwzględniający nie tylko działania w witrynie (on-page), ale także poza nią (off-page). Obranie odpowiedniej strategii uwzględniającej oba powyższe rozwiązania prowadzi do zwiększenia autorytetu z punktu widzenia robotów Google (czyli crawlerów), co przekłada się na wzrost pozycji stron w organicznych wynikach wyszukiwania. Dzisiejszy artykuł w całości poświęcę on-page i off-page SEO. Wskażę, czym one właściwie są i jaka jest pomiędzy nimi różnica. Miłej lektury!

Pozycjonowanie stron: Agencja SEM — jak wybrać tą najlepszą?

Czytaj artykuł o pozycjonowaniu stron www:
Agencja SEM — jak wybrać tą najlepszą? →

Agencje SEM to aktualnie bardzo pożądane firmy. Wynika to z faktu, że marketing w wyszukiwarkach, a konkretniej w Google daje wiele korzyści biznesowych i po prostu się opłaca. Niestety wybór agencji SEM może być trudny i można się nadziać na mało efektywne firmy, co powoduje stratę czasu. W tym artykule przedstawie Ci poje podejście do wyboru właściwej agencji SEM.

Pozycjonowanie stron: Google grafika – wyszukiwanie obrazem i zdjęciem a SEO

Czytaj artykuł o pozycjonowaniu stron www:
Google grafika – wyszukiwanie obrazem i zdjęciem a SEO →

Wyszukiwanie obrazem i zdjęciem to kolejny „krok milowy” postawiony przez amerykańskiego giganta Google w celu spełnienia nieustannie wzrastających oczekiwań internautów. Najczęściej korzystają z tego rozwiązania użytkownicy mobilni, jednak osoby wykorzystujące na co dzień komputery stacjonarne również doceniają funkcjonalności Google Grafika. Właśnie o tym porozmawiamy w dzisiejszym artykule. Wyjaśnię, jak działa wyszukiwanie obrazem w Google Grafika, omówię wpływ tej opcji na SEO i udzielę najważniejszych wskazówek odnośnie optymalizacji strony pod kątem Google Grafika. Miłej lektury!

Pozycjonowanie stron: Agencja interaktywna – czym się zajmuje?

Czytaj artykuł o pozycjonowaniu stron www:
Agencja interaktywna – czym się zajmuje? →

Reklama w Internecie to nieodłączny element działania każdego biznesu – zarówno lokalnego, ogólnopolskiego, jak i międzynarodowego. Obecnie można zaoszczędzić sporo czasu, zlecając pracę zewnętrznym podmiotom tj. agencje interaktywne lub freelancerzy. Nawet niewielka inwestycja w promocję online pozwoli uzyskać satysfakcjonujące rezultaty w postaci dodatkowej konwersji zakupowej, zwiększenia świadomości marki lub zbudowania więzi pomiędzy firmą a klientem. Dzięki temu Ty skupisz się na rozwijaniu swojego przedsiębiorstwa, natomiast agencja interaktywna będzie je skutecznie reklamować. W dzisiejszym wpisie wyjaśnię, czym zajmuje się agencja multimedialna, jakie usługi oferuje, a także, na co zwrócić uwagę przy jej wyborze. Miłej lektury!

Pozycjonowanie stron: Jak stworzyć stronę internetową pod Google? Poradnik krok po kroku

Czytaj artykuł o pozycjonowaniu stron www:
Jak stworzyć stronę internetową pod Google? Poradnik krok po kroku →

Większość stron internetowych powstaje w niewłaściwej kolejności. Powoduje to szereg problemów związanych z ich działaniem, a raczej braku działania w kontekście zdobywania klientów. Twoja strona może być dosłownie maszyną do zarabiania pieniędzy, ale pod warunkiem, że zrobisz to dobrze. Z tego artykułu dowiesz się, jak stworzyć stronę internetową i wykorzystać Google do pozyskiwania klientów.

Pozycjonowanie stron: Duplikacja treści (duplicate content) – jak sobie z tym poradzić?

Czytaj artykuł o pozycjonowaniu stron www:
Duplikacja treści (duplicate content) – jak sobie z tym poradzić? →

Duplikacja treści to jeden z powodów niskiej widoczności w Google. Choć nie zawsze duplicate content oznacza spadek ruchu czy pozycji, warto wiedzieć, jak wyeliminować najczęstsze problemy związane z tym zjawiskiem. Z tego artykułu dowiesz się wszystkiego o duplikacji treści.

Pozycjonowanie stron: Specjalista SEO — Jak zatrudnić dobrego pozycjonera?

Czytaj artykuł o pozycjonowaniu stron www:
Specjalista SEO — Jak zatrudnić dobrego pozycjonera? →

Czasy mamy takie, że praktycznie każda firma walczy o uwagę internautów, a konkretniej swoich potencjalnych klientów. Jednym z największych rynków jest Google, gdzie dosłownie miliony Polaków wpisuje swoje problemy i szuka pomocy. Aby do nich dotrzeć, potrzebujesz strony zoptymalizowanej pod kątem SEO. Może się więc okazać, że potrzebujesz specjalisty SEO. W tym artykule podpowiem Ci, jak znaleźć takiego specjalistę i cieszyć się z owocnej współpracy!

Pozycjonowanie stron: Jak promować Software House w Google? Pozycjonowanie / SEO dla firm IT

Czytaj artykuł o pozycjonowaniu stron www:
Jak promować Software House w Google? Pozycjonowanie / SEO dla firm IT →

Wszelkiego rodzaju firmy IT oraz software house, mogą bardzo łatwo pozyskiwać klientów z Google. Niestety z powodu pewnego rodzaju ograniczeń, które same sobie nakładają, tak się nie dzieje. Z tego artykułu dowiesz się, jak pozyskiwać nowe zapytania od klientów z wyszukiwarek, a także jak dotrzeć do potencjalnych pracowników i ułatwić sobie rekrutację.

Pozycjonowanie stron: Black Hat SEO vs White Hat SEO — czym są i jaka jest różnica?

Czytaj artykuł o pozycjonowaniu stron www:
Black Hat SEO vs White Hat SEO — czym są i jaka jest różnica? →

Przedsiębiorstwa każdego dnia wyprzedzają się w coraz to nowszych sposobach na uzyskanie wyższego miejsca od konkurencji w organicznych wynikach wyszukiwania. Niektóre z nich są etyczne i bardzo pomysłowe, a kolejne określane jako niedozwolone z punktu widzenia regulaminu Google’a, skutkujące często koniecznością nałożenia specjalnych filtrów utrudniających lub uniemożliwiających pozycjonowanie. W dzisiejszym artykule przedstawię różnice i dokonam charakterystyki dwóch kluczowych pojęć w naszej branży — Black Hat SEO (BHS) oraz White Hat SEO (WHS). Zapraszam do przeczytania tego artykułu!

Pozycjonowanie stron: Pozycjonowanie long tail — czym jest SEO na długi ogon?

Czytaj artykuł o pozycjonowaniu stron www:
Pozycjonowanie long tail — czym jest SEO na długi ogon? →

Analiza słów kluczowych i tworzenie zoptymalizowanych treści pod SEO obejmuje stosowanie różnych technik. Jedną z nich jest pozycjonowanie na długi ogon. Na czym polega i jak prawidłowo stosować frazy long tail, wyjaśniam w poniższym artykule.

Pozycjonowanie stron: Podobne wyszukiwania w Google — jak je wykorzystać do zwiększenia ruchu?

Czytaj artykuł o pozycjonowaniu stron www:
Podobne wyszukiwania w Google — jak je wykorzystać do zwiększenia ruchu? →

Podobne wyszukiwania to jeden z elementów Google, który może pomóc zarówno użytkownikom wyszukiwarki, jak i właścicielom stron internetowych. Jak wykorzystać podobne wyszukiwania do zwiększenia widoczności w Google? Zapraszam do przeczytania artykułu na ten temat.

Pozycjonowanie stron: Linkowanie wewnętrzne, czyli jak znacznie zwiększyć ruch z Google?

Czytaj artykuł o pozycjonowaniu stron www:
Linkowanie wewnętrzne, czyli jak znacznie zwiększyć ruch z Google? →

Linkowanie wewnętrzne (tzw. internal linking) jest jednym z podstawowych zabiegów optymalizacyjnych wykorzystywanych podczas realizacji strategii SEO dla stron i sklepów internetowych. Odpowiednie wdrożenie działań linkowania wewnętrznego pozwoli poprawić widoczność Twojej strony w organicznych wynikach wyszukiwania Google oraz nawigację w witrynie odpowiadającą przede wszystkim za wrażenia, jakich doświadczają użytkownicy podczas korzystania z danej domeny. W dzisiejszym wpisie przedstawię, czym jest linkowanie wewnętrzne, jaki ma cel, dlaczego warto o nie zadbać i jak je zaplanować. Zaczynajmy!

Pozycjonowanie stron: Jak pozyskiwać nowych klientów dzięki Google?

Czytaj artykuł o pozycjonowaniu stron www:
Jak pozyskiwać nowych klientów dzięki Google? →

Zadajesz sobie pytanie: Jak pozyskiwać nowych klientów? Sukces każdej firmy zależy od procesu sprzedaży jej produktów czy usług. Potencjalnych klientów, którzy są gotowi od Ciebie kupić, jest bardzo dużo — wystarczy zacząć działać. Z artykułu dowiesz się, jak pozyskiwać klientów z Google!

Pozycjonowanie stron: Lead generation – pozyskiwanie leadów sprzedażowych z Google

Czytaj artykuł o pozycjonowaniu stron www:
Lead generation – pozyskiwanie leadów sprzedażowych z Google →

Na co dzień zajmujemy się projektowaniem oraz wdrażaniem procesów lead generation za pośrednictwem wyszukiwarek internetowych. Zobacz poradnik, który pokaże Ci, czym jest lead generation i jak zabrać się za pozyskiwanie leadów sprzedażowych.

Pozycjonowanie stron: Core Web Vitals – kompleksowy poradnik

Czytaj artykuł o pozycjonowaniu stron www:
Core Web Vitals – kompleksowy poradnik →

Web Core Vitals to trzy metryki, które Google uważa za bardzo ważne w kontekście doświadczenia użytkownika Twojej strony. Mierzą one prędkość ładowania strony, szybkość jej interakcji oraz stabilność layoutu. Niniejszy artykuł, to kompleksowy poradnik, z którego dowiesz się czym są Web Core Vitals, jak je mierzyć, a także - jak optymalizować stronę pod kątem tych wskaźników.

Pozycjonowanie stron: Pozycjonowanie WordPress’a, czyli robimy SEO najpopularniejszego CMS’a

Czytaj artykuł o pozycjonowaniu stron www:
Pozycjonowanie WordPress’a, czyli robimy SEO najpopularniejszego CMS’a →

Posiadasz stronę na WordPress i chciałbyś ją skutecznie wypozycjonować? Poniższy poradnik pokaże Ci jak, krok po kroku podejść do zwiększania widoczności strony opartej o tego CMS'a. Pokażę Ci jak przygotować się do optymalizacji SEO oraz jak ją wdrożyć w systemie WordPress.

Pozycjonowanie stron: Agencja marketingowa — czy warto z nią współpracować?

Czytaj artykuł o pozycjonowaniu stron www:
Agencja marketingowa — czy warto z nią współpracować? →

W początkowej fazie działania Twojego biznesu możesz prowadzić działania marketingowe samodzielnie. Ma to zresztą wiele plusów, bo dzięki temu poznasz działanie marketingu internetowego od podszewki i „na własnej skórze”. Dowiesz się też, jak wygląda praca specjalisty oraz jaka strategia działa najlepiej. Przychodzi jednak moment, w którym działanie w pojedynkę i w małym zespole już nie wystarczy – to właśnie wtedy warto zastanowić się nad zatrudnieniem agencji marketingowej. Jakie prace wykona za Ciebie agencja marketingowa, co można jej zlecić i jak wybrać tę właściwą dla Twojego biznesu?

Pozycjonowanie stron: Intencje wyszukiwania (Search Intent) – kompletny poradnik

Czytaj artykuł o pozycjonowaniu stron www:
Intencje wyszukiwania (Search Intent) – kompletny poradnik →

Search intent to kolejny etap ewolucji wyszukiwarki Google w kierunku dostarczania użytkownikowi coraz lepszych odpowiedzi na jego zapytania. Ten koncept polega na dopasowaniu treści do potrzeb i (nomen omen) intencji, którymi kieruje się użytkownik podczas wpisywania zapytań, aby przyciągnąć go do siebie i zdobywać coraz wyższe pozycje w wynikach wyszukiwania. Jeśli chcesz osiągać wysokie pozycje w Google, musisz tworzyć treści zgodne z intencją wyszukiwania. Czy jest search intent i jak zadbać, aby twoja strona pojawiała się na zapytania zgodne z intencjami wyszukiwania?

Pozycjonowanie stron: Meta tagi — czym są i jak je wykorzystać w SEO?

Czytaj artykuł o pozycjonowaniu stron www:
Meta tagi — czym są i jak je wykorzystać w SEO? →

Meta tagi to bardzo ważny element podstawowej optymalizacji SEO. Dzięki dobrze zaplanowanej strategii budowania metadanych Twoja strona będzie generować wartościowy ruch. Z tego poradnika dowiesz się, jak planować oraz budować poprawnie meta tagi.

Pozycjonowanie stron: Kampania SEM, czyli jak zaistnieć w Google?

Czytaj artykuł o pozycjonowaniu stron www:
Kampania SEM, czyli jak zaistnieć w Google? →

Kampanie SEM to jedno z najważniejszych źródeł klientów, zwłaszcza w biznesach usługowych. Sprawdź, jak Google może pomóc Ci w rozwoju biznesu oraz, jak wygląda proces budowy skutecznej kampanii SEM.

Pozycjonowanie stron: Zmiana strony a SEO – Jak migracja wpływa na pozycjonowanie?

Czytaj artykuł o pozycjonowaniu stron www:
Zmiana strony a SEO – Jak migracja wpływa na pozycjonowanie? →

Zmiana strony internetowej to bardzo ważny moment dla biznesu, zwłaszcza pod kątem obecności w Google. Niezaplanowana migracja strony może dosłownie zniszczyć efekty kilku, czy nawet kilkunastu miesięcy pracy związanej z jej pozycjonowaniem. Z tego artykułu dowiesz się, jak uniknąć utraty ruchu po zmianie strony i wykorzystać ten moment do zwiększenia liczby zapytań od potencjalnych klientów. Poznasz też najczęstsze błędy, które mogą prowadzić do katastrofy, oczywiście ze sposobami na ich uniknięcie.

Pozycjonowanie stron: Czym jest SXO i dlaczego jest takie ważne?

Czytaj artykuł o pozycjonowaniu stron www:
Czym jest SXO i dlaczego jest takie ważne? →

W polskim i światowym internecie jest coraz więcej stron WWW. To powoduje, że walka od odbiorców i potencjalnych klientów jest coraz trudniejsza. Jednak dzięki temu, że marketing internetowy nie stoi w miejscu, mamy coraz to nowsze i lepsze rozwiązania pozwalające osiągnąć zainteresowanie odbiorców i sprzedaż – z korzyścią dla obu stron. Jednym z takich usprawnień jest SXO. Na czym polega SXO, jakie przynosi korzyści i jak je wdrożyć na stronie internetowej? W naszej agencji działamy zgodnie z SXO od początku jej istnienia, dlatego w tym wpisie powiem Ci, jak i dlaczego warto wprowadzić SXO.

Pozycjonowanie stron: Skuteczny e-mail marketing – jak zacząć wykorzystywać go w biznesie?

Czytaj artykuł o pozycjonowaniu stron www:
Skuteczny e-mail marketing – jak zacząć wykorzystywać go w biznesie? →

E-mail marketing ma bardzo długą tradycję – pierwszy e-mail marketingowy został rozesłany w 1978 roku, a ktoś bardziej dociekliwy mógłby powiedzieć, że przecież już w XIX wieku realizowano masowe wysyłki reklamowe pocztą. W dzisiejszych czasach codziennie, każdej godziny i na całym świecie wysyła się setki tysięcy, jeśli nie miliony maili. Nie bez powodu – jest to nadal jedna z najskuteczniejszych form marketingu i sprzedaży, którą warto prowadzić w formie e-mail marketingu. Jak rozpocząć jego prowadzenie i jakich zasad przestrzegać, aby był skuteczny?

Pozycjonowanie stron: Canonical (link kanoniczny) – czym jest i jak go używać w kontekście SEO?

Czytaj artykuł o pozycjonowaniu stron www:
Canonical (link kanoniczny) – czym jest i jak go używać w kontekście SEO? →

Słyszałeś kiedyś o tajemniczym parametrze rel canonical? Ten niepozorny parametr umieszczony w odpowiednim miejscu może rozwiązać kilka problemów związanych z widocznością Twojej strony.

Pozycjonowanie stron: Artykuły sponsorowane – jak je wykorzystać w SEO?

Czytaj artykuł o pozycjonowaniu stron www:
Artykuły sponsorowane – jak je wykorzystać w SEO? →

Artykuły sponsorowane są popularnym sposobem na pozyskiwanie linków do strony, co jest dość ważnym elementem strategii SEO. Dzięki takim artykułom widoczność Twojej strony może się znacznie zwiększyć. W poniższym tekście przeczytasz, czym są artykuły sponsorowane i jak je wykorzystać w kontekście pozycjonowania.

Pozycjonowanie stron: Reklama w internecie – jaka jest najskuteczniejsza?

Czytaj artykuł o pozycjonowaniu stron www:
Reklama w internecie – jaka jest najskuteczniejsza? →

Internet służy nam najczęściej do wyszukiwania informacji i komunikacji na odległość, ale jest też genialnym narzędziem do sprzedaży oraz promowania swojej działalności. Te dwie ostatnie czynności są dziś tak ważne jak nigdy wcześniej, gdyż zdecydowana większość firm działa już na równi w offline, jak i online (a niektóre nawet już wyłącznie online). Pytanie nie brzmi więc „czy warto reklamować się i sprzedawać w internecie”, tylko „jak to robić”. I, co równie ważne – jak robić to skutecznie. W dzisiejszym artykule podpowiem Ci, jakie są dostępne rodzaje reklamy w internecie.

Pozycjonowanie stron: Certyfikat SSL (HTTPS) a SEO

Czytaj artykuł o pozycjonowaniu stron www:
Certyfikat SSL (HTTPS) a SEO →

Czy certyfikat SSL (HTTPS) wpływa na obecność strony w wynikach wyszukiwania? Jak go zainstalować i w czym jeszcze może Ci pomóc? Tego wszystkiego dowiesz się z poniższego artykułu.

Pozycjonowanie stron: Copywriting a SEO, czyli jak pisać teksty przyjazne wyszukiwarkom

Czytaj artykuł o pozycjonowaniu stron www:
Copywriting a SEO, czyli jak pisać teksty przyjazne wyszukiwarkom →

Copywriting kojarzy się głównie z tworzeniem reklam i pisaniem wymyślnych haseł. Jednak copywriting to także pisanie tekstów na strony internetowe i blogi. Dziś, gdy Google bardzo mocno stawia na treści wysokiej jakości, symbioza copywritingu i SEO ma jeszcze większe znaczenie. Jakie są zasady pisania zgodnie z SEO, na czym polega praca copywritera SEO i ile kosztują jego usługi? Zanim zatrudnisz copywritera SEO, przeczytaj poniższy artykuł i poznaj odpowiedzi na te pytania.

Pozycjonowanie stron: Performance marketing, czyli marketing efektywnościowy. Na czym polega jego skuteczność?

Czytaj artykuł o pozycjonowaniu stron www:
Performance marketing, czyli marketing efektywnościowy. Na czym polega jego skuteczność? →

Użytkowników internetu jest coraz więcej, a wraz z nimi coraz więcej ruchu w internecie. Z tego powodu reklamy w pewnym momencie przestawały być skuteczne, a ich cena rosła, dlatego zaczęto stosować model marketingu efektywnościowego – czyli takich działań, które maksymalizują skuteczność reklam i zarazem lepiej wykorzystują budżet reklamowy. Na czym on polega i jakie korzyści wynikają z jego stosowania?

Pozycjonowanie stron: Ile kosztuje audyt SEO? Poznaj nasze ceny

Czytaj artykuł o pozycjonowaniu stron www:
Ile kosztuje audyt SEO? Poznaj nasze ceny →

Audyt SEO to kompleksowa analiza strony internetowej pod kątem jej widoczności w Google. Celem audytu jest przygotowanie jej w taki sposób, aby mogła się pojawiać w wynikach wyszukiwania na możliwie najwięcej fraz używanych przez potencjalnych klientów na możliwie najwyższych pozycjach. Zastanawiasz się, jaka jest cena audytu SEO? Czytaj dalej!

Pozycjonowanie stron: Projektowanie i tworzenie strony www — poradnik krok po kroku

Czytaj artykuł o pozycjonowaniu stron www:
Projektowanie i tworzenie strony www — poradnik krok po kroku →

Zakładam, że szukasz teraz wykonawcy do zaprojektowania i stworzenia profesjonalnej strony internetowej, która będzie zdobywać dla Ciebie klientów. Postanowiłem Ci pomóc w tej kwestii, zanim zdecydujesz się na jakiekolwiek rozwiązanie. Przeczytaj ten poradnik, a dowiesz się, co jest najważniejsze w procesie projektowania i tworzenia strony, by ta zamieniła się w maszynkę do zarabiania pieniędzy.

Pozycjonowanie stron: Te narzędzia SEO pomogą Ci osiągnąć najlepsze efekty

Czytaj artykuł o pozycjonowaniu stron www:
Te narzędzia SEO pomogą Ci osiągnąć najlepsze efekty →

W każdej dziedzinie praca z odpowiednimi narzędziami jest znacznie łatwiejsza i szybsza. Nie inaczej jest ze zwiększaniem widoczności w Google — narzędzia SEO usprawniają pracę na wielu płaszczyznach. W tym artykule pokażę Ci, jakich narzędzi używam w rodzinnej pracy.

Pozycjonowanie stron: Content Marketing a pozycjonowanie strony

Czytaj artykuł o pozycjonowaniu stron www:
Content Marketing a pozycjonowanie strony →

Content marketing to strategia, która od kilku lat przeżywa prawdziwy renesans. Dzieje się tak nie tylko dlatego, że to po prostu bardzo dobrze działający sposób na naturalną promocję, ale również dlatego, że można dzięki niemu relatywnie łatwo wypozycjonować stronę. Jak zatem prowadzić content marketing, aby pozycjonował?

Pozycjonowanie stron: Pozycjonowanie bloga — jak to robić, by pozyskiwać klientów?

Czytaj artykuł o pozycjonowaniu stron www:
Pozycjonowanie bloga — jak to robić, by pozyskiwać klientów? →

Prowadzenie bloga czy poradnika to już konieczność — czy tego chcesz, czy nie. Jeśli planujesz zdobywać klientów z internetu (zwłaszcza z Google), to będziesz musiał zacząć publikować. Ale jak się za to zabrać? Postaram Ci się wyjaśnić w tym blogowym artykule.

Pozycjonowanie stron: Tanie pozycjonowanie – dlaczego na tym stracisz?

Czytaj artykuł o pozycjonowaniu stron www:
Tanie pozycjonowanie – dlaczego na tym stracisz? →

Tanie pozycjonowanie wydaje się kuszącą ofertą, ale czy na pewno na tym zyskasz? Nie zawsze... Do tego możesz wiele stracić. Zanim zaczniesz szukać najtańszej usługi SEO, przeczytaj ten artykuł — to na pewno nie będzie Cię nic kosztować, a możesz zyskać cenną wiedzę.

Pozycjonowanie stron: Marketing internetowy, czyli jak przenieść biznes do internetu w 12 krokach? [praktyczny poradnik]

Czytaj artykuł o pozycjonowaniu stron www:
Marketing internetowy, czyli jak przenieść biznes do internetu w 12 krokach? [praktyczny poradnik] →

Duża część firm nie wie, jak poprawnie korzystać z narzędzi marketingu internetowego. Istnieje spora szansa, że Twoi konkurenci działają bez strategii, bez planu i trochę po omacku. Jeśli więc zdobędziesz odpowiednią wiedzę i zainwestujesz w marketing internetowy, możesz szybko nadrobić straty. W poniższym poradniku dowiesz się, jak działa marketing w internecie i jak przenieść swój biznes do internetu.

Pozycjonowanie stron: Google Search Console – kompleksowy poradnik

Czytaj artykuł o pozycjonowaniu stron www:
Google Search Console – kompleksowy poradnik →

Google Search Console to zestaw bezpłatnych narzędzi i funkcji ułatwiających właścicielom witryn, webmasterom i specjalistom od SEO monitorowanie najważniejszych parametrów związanych z wydajnością strony internetowej w wynikach wyszukiwarki Google. Dzięki GSC dowiesz się, jak Google widzi Twoją witrynę oraz masz możliwość przeanalizowania zabranych danych, które będą pomocne w optymalizacji. Zobaczysz też, na jakie słowa kluczowe Twoja strona pojawia się w wynikach wyszukiwania.

Pozycjonowanie stron: Profesjonalna strona internetowa, jak ją zbudować i zdobywać klientów?

Czytaj artykuł o pozycjonowaniu stron www:
Profesjonalna strona internetowa, jak ją zbudować i zdobywać klientów? →

Posiadanie strony internetowej to jedno. Posiadanie profesjonalnej strony, która zarabia zdobywając dla ciebie klientów to drugie. Nie każda "ładna" strona to gwarantowany sukces. Zobacz jak podejść do tego tematu i zwiększyć szanse na rozwój firmy.

Pozycjonowanie stron: Architektura informacji w SEO — dlaczego jest taka ważna?

Czytaj artykuł o pozycjonowaniu stron www:
Architektura informacji w SEO — dlaczego jest taka ważna? →

Architektura informacji, na którą składają się struktura serwisu oraz ułożenie poszczególnych elementów na stronie ma wielki wpływ nie tylko na widoczność Twojej strony w Google, ale także na to, czy potencjalni klienci będą kupować od Ciebie. Jak zbudować właściwą stronę pod tym kątem?

Pozycjonowanie stron: Mapa strony w formacie XML (sitemap.xml) – kompleksowy poradnik

Czytaj artykuł o pozycjonowaniu stron www:
Mapa strony w formacie XML (sitemap.xml) – kompleksowy poradnik →

Mapa strony w formacie XML to narzędzie, które pomaga Google skanować duże strony. Dzięki właściwie zbudowanemu plikowi sitemap.xml Google sprawnie sprawdzi każdą podstronę istotną dla Twojego biznesu i pokaże ją w wynikach wyszukiwania. Zobacz najlepsze praktyki związane z budową mapy strony.

Pozycjonowanie stron: Robots.txt a SEO — popraw skanowanie strony przez Google

Czytaj artykuł o pozycjonowaniu stron www:
Robots.txt a SEO — popraw skanowanie strony przez Google →

Google indeksuje miliony stron w ciągu godziny, wszystko by szukać informacji, przydatnych dla osób szukających. Zapanowanie nad procesem skanowania Twojej witryny może znacznie ułatwić robotom Google dotarcie do właściwych treści na Twojej stronie. W optymalizacji tego procesu pomaga plik robots.txt.

Pozycjonowanie stron: Jak dodać stronę do wyszukiwarki Google?

Czytaj artykuł o pozycjonowaniu stron www:
Jak dodać stronę do wyszukiwarki Google? →

Wyświetlanie w wynikach wyszukiwania w Google jest możliwe, dopiero wtedy, gdy roboty wyszukiwarki trafią na Twoją stornę. Czasem może to długo trwać, dlatego istnieje możliwość dodania strony do Google we własnym zakresie. Zobacz jak samodzielnie zindeksować witrynę.

Pozycjonowanie stron: Szybkość ładowania strony — kompleksowy poradnik

Czytaj artykuł o pozycjonowaniu stron www:
Szybkość ładowania strony — kompleksowy poradnik →

Marketerzy poświęcają ogromną ilość czasu na generowanie ruchu do swoich stron, uruchamiają kolejne kanały dotarcia do klienta, żeby przyciągnąć jak najwięcej osób na stronę. Zapominają jednak o tym, że większość potencjalnych klientów wyjdzie ze strony, jeżeli ta nie załaduje się dość szybko. Jak przyspieszyć stronę i zdobywać więcej klientów?

Pozycjonowanie stron: Jaka jest najlepsza wtyczka SEO do WordPress?

Czytaj artykuł o pozycjonowaniu stron www:
Jaka jest najlepsza wtyczka SEO do WordPress? →

Zastanawiasz się, jaką wtyczkę do SEO zainstalować w swoim systemie Wordpress lub innym CMS? Zobacz, na co warto zwrócić uwagę przy wyborze oraz w czym taka wtyczka może Ci pomóc. Okazuje się, że nie wszystko jest takie oczywiste.

Pozycjonowanie stron: Jaki system CMS wybrać w kontekście SEO?

Czytaj artykuł o pozycjonowaniu stron www:
Jaki system CMS wybrać w kontekście SEO? →

Wybór odpowiedniego systemu CMS, dla Twojej strony to dość istotna decyzja. Prawdopodobnie, nowa strona będzie pracowała na wybranym silniku przez długi czas. Ale jak to ma się do SEO? Czy zwiększanie widoczność strony w Google może być łatwiejsze z konkretnym CMSem?

Pozycjonowanie stron: Tagi a pozycjonowanie

Czytaj artykuł o pozycjonowaniu stron www:
Tagi a pozycjonowanie →

Tagi to powszechnie znany sposób na kategoryzację treści, grafik czy innych elementów. Szczególnie znane są osobom korzystających z mediów społecznościowych takich jak Instagram, Twitter, Facebook czy YouTube. Niestety, to właśnie ich popularność w social mediach powoduje, że tagi są niepoprawnie używane przez właścicieli stron, którym zależy na właściwej optymalizacji SEO.

Pozycjonowanie stron: Najpopularniejsze wyszukiwarki internetowe na świecie

Czytaj artykuł o pozycjonowaniu stron www:
Najpopularniejsze wyszukiwarki internetowe na świecie →

Warto wiedzieć, że wyszukiwarki internetowe to nie tylko Google. Na świecie istnieje kilka innych wyszukiwarek, które co prawda nie mają mniejsze udziały, ale mogą Cię zainteresować.

Pozycjonowanie stron: Optymalizacja sklepu internetowego pod SEO – krok po kroku

Czytaj artykuł o pozycjonowaniu stron www:
Optymalizacja sklepu internetowego pod SEO – krok po kroku →

Ruch z wyszukiwarek w e-commerce to podstawa. Duża część potencjalnych klientów trafia do Twojego sklepu bezpośrednio z bezpłatnych wyników wyszukiwania. Zobacz jak poprawić sklep i sprawić, by pojawiał się w wynikach wyszukiwania na jak najwięcej fraz związanych z Twoim biznesem.

Pozycjonowanie stron: Dane strukturalne w SEO – Poznaj tajemnice rich snipets

Czytaj artykuł o pozycjonowaniu stron www:
Dane strukturalne w SEO – Poznaj tajemnice rich snipets →

Google od lat skanuje cały internet katalogując miliardy informacji, które przydają się jego użytkownikom każdego dnia. Wyszukiwarka bazuje głównie na treściach tekstowych, roboty “czytają” strony by je poznać. Okazuje się, że można im ułatwić pracę oznaczając pewne elementy strony za pomocą danych strukturalnych, dzięki którym roboty nie muszą się zastanawiać jak używać konkretnej treści. Poznaj tajniki danych strukturalnych i zdobywaj więcej ruchu dzięki rozbudowanym wynikom wyszukiwania.

Pozycjonowanie stron: Kanibalizacja słów kluczowych, czyli dlaczego pozycje skaczą

Czytaj artykuł o pozycjonowaniu stron www:
Kanibalizacja słów kluczowych, czyli dlaczego pozycje skaczą →

Kanibalizacja to sytuacja w której Google widzi w na Twojej stronie przynajmniej dwa adresy URL, które, pasują do zapytania na dane słowo kluczowe. Powoduje to problem z wyborem adresu, który powinien pojawić się jako wynik wyszukiwania.

Pozycjonowanie stron: Adres URL a SEO – Jak budować URL’e dla Google?

Czytaj artykuł o pozycjonowaniu stron www:
Adres URL a SEO – Jak budować URL’e dla Google? →

Zastanawiasz się jak budować przyjazne adresy URL, które będą właściwe zarówno dla użytkowników jak i wyszukiwarek internetowych? Poznaj najważniejsze kwestie związane z adresowaniem stron internetowych.

Pozycjonowanie stron: Zlecasz pozycjonowanie / SEO? Zobacz, co powinieneś wiedzieć!

Czytaj artykuł o pozycjonowaniu stron www:
Zlecasz pozycjonowanie / SEO? Zobacz, co powinieneś wiedzieć! →

Zastanawiasz się nad zleceniem pozycjonowania zewnętrznej firmie? Obecność firmy w Google to istotny element zdobywania klientów, niestety jako nieświadomy klient możesz nie wiedzieć na co konkretnie zwrócić uwagę podczas rozmów z potencjalnymi wykonawcami usługi. Z treści artykułu dowiesz się, co jest istotne w procesie pozycjonowania z punktu widzenia osoby, która chce zlecić te działania na zewnątrz.

Pozycjonowanie stron: Jak poprawić pozycję strony w Google?

Czytaj artykuł o pozycjonowaniu stron www:
Jak poprawić pozycję strony w Google? →

Jak pokonać konkurencję w Google? Zadanie nie jest łatwe, ale wykonalne dla każdego, kto ma trochę wolnego czasu i odpowiedni budżet. Artykuł ten stanowi podstawy dotyczące zmian, które pomogą Ci poprawić pozycję w Google. Nie licz jednak na szybkie efekty, SEO to raczej maraton i działania strategiczne, których realizacja przekłada się na końcowy sukces.

Pozycjonowanie stron: Ile kosztuje skuteczne pozycjonowanie?

Czytaj artykuł o pozycjonowaniu stron www:
Ile kosztuje skuteczne pozycjonowanie? →

Ruch z darmowych wyników wyszukiwania to jeden z najlepszych i najtańszych źródeł zdobywania klientów. To, że wyniki są darmowe, nie oznacza jednak, że nie będziesz ponosić żadnych kosztów, by znaleźć się wysoko. Z artykułu dowiesz się, ile tak naprawdę kosztuje SEO oraz jak wybrać budżet odpowiedni budżet na zdobywanie klientów z Google.

Pozycjonowanie stron: Darmowy Audyt SEO (online) to pułapka. Jak sprawdzić, czy analiza strony www ma sens?

Czytaj artykuł o pozycjonowaniu stron www:
Darmowy Audyt SEO (online) to pułapka. Jak sprawdzić, czy analiza strony www ma sens? →

Audyt SEO to bardzo popularna usługa oferowana przez agencje. Jednak z mojego doświadczenia większość takich audytów ma zupełnie zerowy wpływ na biznes. Dlaczego tak jest i jak to wykorzystać podczas analizy własnej strony www pod kątem SEO? Postaram się wyjaśnić wszystko w tym artykule. Dowiesz się też, jak przeprowadzić audyt SEO we własnym zakresie i zwiększyć widoczność w wyszukiwarce Google.

Pozycjonowanie stron: Specyfikacja SEO strony internetowej

Czytaj artykuł o pozycjonowaniu stron www:
Specyfikacja SEO strony internetowej →

Zlecając przygotowanie strony internetowej na pewno zastanawiasz się czy firma, którą wybrałeś do jej wdrożenia jest w stanie przygotować całość w sposób optymalny dla wyszukiwarek internetowych. Oto prosta ściągawka, która pomoże Ci zlecić budowę strony z uwzględnieniem kilku istotnych elementów, które zazwyczaj są pomijane. Wpis ten prezentuje najważniejsze informacje jeżeli chodzi o przygotowanie strony czysto […]

Pozycjonowanie stron: O czym należy pomyśleć przed wdrożeniem nowej strony?

Czytaj artykuł o pozycjonowaniu stron www:
O czym należy pomyśleć przed wdrożeniem nowej strony? →

Zamierzasz wdrożyć nową stronę firmową? Zanim to zrobisz, zastanów się nad kilkoma aspektami jej wdrożenia. Musisz wiedzieć, że sam wygląd strony i jej wizualna prezentacja to tylko wierzchołek góry lodowej. Warto poświęcić więcej czasu na zbadanie kwestii związanych z tym co jest o wiele ważniejsze dla Twojego biznesu.

Pozycjonowanie stron: Linki dofollow i nofollow – rola w pozycjonowaniu strony

Czytaj artykuł o pozycjonowaniu stron www:
Linki dofollow i nofollow – rola w pozycjonowaniu strony →

Każda osoba, która zamieści stronę w internecie, chce mieć jak najwyższe pozycje w rankingu Google. Wiadome jest, że im wyższa pozycja, tym więcej ludzi na nią trafi. Linki to ważny element strategii pozycjonowania strony. W niektórych branżach nie da się wy pozycjonować domeny bez użycia linków. Do tego wszystkiego nie każdy link jest równy, czym różnią się linki dofollow i nofollow?

Pozycjonowanie stron: Hosting a SEO – Czy serwer www ma znaczenie w pozycjonowaniu?

Czytaj artykuł o pozycjonowaniu stron www:
Hosting a SEO – Czy serwer www ma znaczenie w pozycjonowaniu? →

Własna strona internetowa to podstawa większości biznesów, zwłaszcza w obecnych czasach. Wykupienie odpowiedniego hostingu internetowego to jedna z pierwszych decyzji, jaką przyjdzie Ci podjąć podczas publikacji strony w sieci. Tak więc bez domeny (adresu Twojej strony) oraz hostingu (miejsca na jej przechowywanie) nie podzielisz się ze światem swoim serwisem. Przy okazji zawsze powstaje pytanie: czy hosting ma znacznie, jeśli chodzi o SEO? Postaram się na nie odpowiedzieć.

Pozycjonowanie stron: Pozycjonowanie lokalne – jak wykorzystać SEO w lokalnym biznesie?

Czytaj artykuł o pozycjonowaniu stron www:
Pozycjonowanie lokalne – jak wykorzystać SEO w lokalnym biznesie? →

Dzięki skutecznemu pozycjonowaniu lokalnemu dotrzesz do klientów z Twojej okolicy. Pokaż się na lokalnym rynku w Twoim regionie, wyprzedź konkurencję i zacznij rozwijać firmę! Chcesz dotrzeć do klientów z Twojej okolicy? Większość z nich szuka Cię w Google — wyjdź im naprzeciw i pokaż swoją lokalną firmę z jak najlepszej strony. SEO pozwoli Ci dotrzeć do klientów z Twojego regionu, miasta, dzielnicy czy nawet ulicy. Wszystko zależy od specyfiki Twojego biznesu.

Pozycjonowanie stron: Skuteczny marketing w wyszukiwarkach internetowych — jak zacząć?

Czytaj artykuł o pozycjonowaniu stron www:
Skuteczny marketing w wyszukiwarkach internetowych — jak zacząć? →

Na pewno wiesz, że Twoi klienci szukają Cię w Google. Wyszukiwarki internetowe to jedno z najlepszych źródeł sprzedaży produktów i usług. Brak skutecznej reklamy w Google to strata dla Twojej firmy. Jeżeli nie ma Cię w Google, to codziennie tracisz możliwość na pozyskanie nowych klientów — trafiają oni do konkurencji. Jak więc zacząć skutecznie promować się w wyszukiwarkach takich jak Google?

Pozycjonowanie stron: Dodawanie firmy do Google Maps

Czytaj artykuł o pozycjonowaniu stron www:
Dodawanie firmy do Google Maps →

W dzisiejszym świecie jest wiele sposobów na to, aby Twoja firma została zauważona. W tym artykule zaproponuję Ci jeden bardzo skuteczny sposób na pokazanie i zarządzanie wizerunkiem swojej firmy — wszystko dzięki mapom firmy Google.

Pozycjonowanie stron: Ile trzeba czekać na efekty pozycjonowania?

Czytaj artykuł o pozycjonowaniu stron www:
Ile trzeba czekać na efekty pozycjonowania? →

Zastanawiasz się, ile musisz poczekać, zanim pozycjonowanie przyniesie efekty w postaci nowych klientów i zwiększonej sprzedaży? Oto garść informacji, które podpowiedzą Ci, kiedy zaczniesz zarabiać dzięki SEO.

Pozycjonowanie stron: Strategia SEO – czyli jak zdobywać wartościowy ruch z wyszukiwarek

Czytaj artykuł o pozycjonowaniu stron www:
Strategia SEO – czyli jak zdobywać wartościowy ruch z wyszukiwarek →

SEO to przede wszystkim długoterminowe działania, które mają na celu zwiększenie widoczności Twojego biznesu w wyszukiwarkach internetowych takich jak Google. Warto takie działania dobrze zaplanować, bo w SEO dobry plan to połowa sukcesu. Zobacz, czym jest strategia i dowiedz się jak ją zaplanować.

Pozycjonowanie stron: Pozycjonowanie za efekt – czy na pewno się opłaca?

Czytaj artykuł o pozycjonowaniu stron www:
Pozycjonowanie za efekt – czy na pewno się opłaca? →

Czy pozycjonowanie na efekt w ogóle się jeszcze opłaca? Wszystko zależy od tego, co rozumiemy przez rozumienie słowa efekt. Jeśli przez efekt masz na myśli takie aspekty jak: więcej klientów, większa sprzedaż oraz rozwój biznesu to odpowiedź brzmi TAK! Jeśli efektem jest obecność w TOP10 czy TOP3 - musisz koniecznie przeczytać ten artykuł.

Pozycjonowanie stron: Jak sprawdzić pozycję strony w Google oraz widoczność całej domeny?

Czytaj artykuł o pozycjonowaniu stron www:
Jak sprawdzić pozycję strony w Google oraz widoczność całej domeny? →

Internet jest miejscem, w którym znajdują się Twoi klienci. Warto wiedzieć gdzie na tle konkurencji znajduję się Twoja strona firmowa czy sklep internetowy. Z tego artykułu dowiesz się, z jakich narzędzi warto korzystać, aby pozyskać dane, które określą Twoją sytuację w wyszukiwarkach internetowych.

Pozycjonowanie stron: Jak dobrać słowa kluczowe do SEO, które przyniosą klientów?

Czytaj artykuł o pozycjonowaniu stron www:
Jak dobrać słowa kluczowe do SEO, które przyniosą klientów? →

Dobór słów kluczowych do kampanii SEO oraz ich dokładne rozplanowanie na przestrzeni strony to jeden z najważniejszych elementów, które zadecydują o sukcesie Twojej strony w bezpłatnych wynikach wyszukiwania. Pojedyncze frazy mogą nie wystarczyć, żeby pozyskać klienta — zobacz jak wybrać maksymalną ilość słów kluczowych, które wpłyną na zwiększenie sprzedaży.

Pozycjonowanie stron: Podstawy SEO i zasady optymalizacji stron w wyszukiwarce Google

Czytaj artykuł o pozycjonowaniu stron www:
Podstawy SEO i zasady optymalizacji stron w wyszukiwarce Google →

SEO, czyli optymalizacja pod wyszukiwarki, to więcej niż tylko zestaw kilku technik czy narzędzi. To dynamiczna i ciągle ewoluująca dziedzina, która jest kluczem do zrozumienia, jak pozyskiwać klientów z Google. Umiejętne wykorzystanie SEO może nie tylko zwiększyć widoczność Twojej strony internetowej, ale także znacząco wpłynąć na Twój biznes. Z artykułu dowiesz się, dlaczego SEO jest tak ważne dla rozwoju firmy. Pokażę Ci też, jak odpowiednie działania SEO mogą otworzyć drzwi do zwiększenia ruchu na Twojej stronie, poprawy zaangażowania użytkowników i maksymalizacji konwersji.

Pozycjonowanie stron: Jak wygląda typowa kampania SEO prowadzona dla naszych klientów?

Czytaj artykuł o pozycjonowaniu stron www:
Jak wygląda typowa kampania SEO prowadzona dla naszych klientów? →

Ile firm oferujących przeprowadzanie kampanii SEO, tyle różnych podejść do tego zagadnienia. W przypadku pozycjonowania możliwe jest osiągnięcie tych samych lub podobnych rezultatów za pomocą różnych strategii SEO. Różnica zaczyna być widoczna dopiero na poziomie biznesowym. Nie zawsze dobrze wypozycjonowana strona pomaga firmie zdobywać więcej klientów czy zwiększać sprzedaż. Dlaczego tak jest i jakie jest nasze podejście do promowania naszych klientów?

Pozycjonowanie stron: Pozycjonowanie stron internetowych w Google – Praktyczny poradnik skutecznego SEO

Czytaj artykuł o pozycjonowaniu stron www:
Pozycjonowanie stron internetowych w Google – Praktyczny poradnik skutecznego SEO →

Masz stronę www lub sklep internetowy? Pewnie zastanawiasz się, jak zwiększyć swoją widoczność w wyszukiwarce Google. Tutaj właśnie z pomocą przychodzi pozycjonowanie stron, które jest kluczowe, jeśli chcesz, aby więcej potencjalnych klientów znalazło Twoją ofertę. Warto zrozumieć, czym jest pozycjonowanie i jakie działania SEO mogą przynieść najlepsze efekty.

Pozycjonowanie stron: Pozycjonowanie sklepów internetowych, czyli jak pozyskać ruch generujący sprzedaż

Czytaj artykuł o pozycjonowaniu stron www:
Pozycjonowanie sklepów internetowych, czyli jak pozyskać ruch generujący sprzedaż →

Ruch z darmowych wyników wyszukiwania to jedno z najważniejszych źródeł pozyskiwania klientów w sklepach internetowych. Dzięki pozycjonowaniu sklepu możesz stale zwiększać ten ruch i ciągle poprawiać sprzedaż swoich produktów. Jak tego dokonać? Co jest najważniejsze? Ile to kosztuje? W tym artykule postaram się wyjaśnić wszystkie aspekty pozycjonowania sklepów internetowych.

Pozycjonowanie Toruń – Najczęściej zadawane pytania

Ile kosztuje pozycjonowanie stron internetowych w mieście Toruń?

Cena pozycjonowania w mieście Toruń zależy od wielu czynników takich jak: obecny stan domeny, branża, działanie konkurencji czy stan techniczny strony. Przejdź na stronę i poznaj więcej szczegółów na ten temat.

Kiedy będą efekty pozycjonowania mojej strony w mieście Toruń?

Czas efektów pozycjonowania w mieście Toruń, zależy głównie od tego, jaki był stan początkowy strony. Im bardziej zaniedbana pod kątem SEO strona względem konkurencji (Toruń), tym dłużej trzeba będzie czekać na efekty.

Czy ta treść była pomocna?

Staramy się tworzyć pomocne i wartościowe treści, dlatego będziemy wdzięczni za ocenę tego artykułu.
Tak
Nie
Certyfikat Google Partners
Certyfikat Google PPC
Certyfikat Google Analytics
Certyfikat Google Analytics