Jak wygląda proces projektowania strony?

Każda strona internetowa jest tak naprawdę inna, dlatego do każdego projektu podchodzimy indywidualnie. Istnieje jednak kilka kroków, które muszą zostać wykonane przy projektowaniu strony, aby Twój serwis spełniał swoją rolę.

Zawsze zaczynamy od celów biznesowych

Proces projektowania zawsze zaczynamy od wyznaczenia celów biznesowych. Informacja o tym jaką rolę ma spełniać strona www w Twojej działalności jest dla nas bardzo istotna. Dzięki pełnej wiedzy o Twoich celach biznesowych jesteśmy w stanie zaprojektować nie tylko samą witrynę, ale także efektywne procesy i interakcje użytkowników serwisu. To na tym etapie wspólnie ustalimy grupę docelową, czyli po prostu osoby, do których pragniesz dotrzeć i chciałbyś, aby zostali Twoimi klientami.

Projektowanie architektury informacji

Ustalenie odpowiedniej hierarchii informacji, zarówno na poziomie całego serwisu, jak i pojedynczej podstrony, pozwoli Twoim klientom zobaczyć to czego oczekują w odpowiednim miejscu i czasie. Zanim przystąpimy do jakiegokolwiek ustalania wizualnego, powinniśmy poznać lub wytworzyć przekazy, które chcemy, aby trafiały do Twoich potencjalnych klientów. Na tym etapie o wiele łatwiej jest ustalić priorytety i kolejność informacji jakie chcemy przekazać odbiorcom.

Zarys layoutu

Gdy poznamy Twoje założenia i informacje jakie ma przekazywać strona, wspólnie zastanowimy się jak ma ona wyglądać i jakie rozwiązania przyniosą najlepsze rezultaty. Powstanie zarys układu strony, który da ogólną wizję jej wyglądu. Na tym etapie uwzględnimy Twoje wskazówki i życzenia.

Prototypowanie

Prototyp strony to “żywa” wersja, która pokazuje poszczególne funkcjonalności witryny i jej działanie. Nie ma ona jeszcze docelowego wyglądu, ale możesz już sprawdzić wszystkie mechanizmy jakie będą w niej funkcjonować. W tym kroku zweryfikujesz: czytelność przekazów informacyjnych, układ oraz poprawność działania.

Właściwy wygląd

Dopiero pod koniec procesu projektowania skupiamy się na aspekcie graficznym. Na tym etapie nadajemy witrynie odpowiedni wygląd. Zawsze dążymy do tego, aby grafika wyróżniała Cię na tle konkurencji, ale zarazem nie przysłaniała głównego przekazu płynącego do Twoich klientów. Ważne aby Twoja strona w jasny i przystępny sposób przekazywała informacje użytkownikom i dążyła do osiągania celów biznesowych.