Tworzenie profesjonalnych stron internetowych

Stworzenie strony www to coś więcej niż tylko zaprojektowanie pięknego layoutu, który można podziwiać. Profesjonalny serwis internetowy to przede wszystkim użyteczność - powinna być prosta i intuicyjna, tak aby jej użytkownik podążał do celu - Twojego zysku!

Stwórz wizytówkę dla Swojej firmy

Stwórz wizytówkę dla Swojej firmy

Stworzymy Ci profesjonalną wizytówkę dla Twojej firmy, która pomoże Ci rozwinąć biznes. Dzięki nowoczesnej formie Twoja strona będzie sama zdobywać dla Ciebie klientów!

Zyskaj więcej klientów prawie za darmo!

Zyskaj więcej klientów prawie za darmo!

Własna strona www to podstawa każdego biznesu. Dobrze przygotowana pozwoli przyciągnąć dużą liczbę klientów. Do tego działa cały czas, przez co koszt pozyskania klienta jest niski!

Zamów darmową wycenę!

Chcesz wiedzieć, ile to będzie kosztowało? Z przyjemnością przygotujemy dla Ciebie bezpłatną, niezobowiązującą wycenę. Poświęć kilka chwil: wypełnij formularz i przekonaj się, czy nasza oferta jest tym, czego szukasz.

Wypełnij formularz →

Tworzenie stron www - krok po kroku


Research i analiza

Punktem wyjścia przy tworzeniu strony internetowej jest poznanie jej przyszłego (lub obecnego, jeżeli np. projektujemy nową wersję) użytkownika. Aby poznać taką osobę musimy zadać sobie kilka podstawowych pytań:

  • Dlaczego do nas trafił?
  • Co go do tego zmotywowało?
  • Jakie są jego potrzeby?
  • Jak się zachowuje?

Po co w ogóle poznawać i opisywać zachowania osób, które będą korzystać z serwisu www? Odpowiedzi na te pytania dadzą nam wiedzę, dzięki której możemy zaprojektować stronę właśnie dla nich. Spełniając ich oczekiwania, sprawimy że z większym prawdopodobieństwem użytkownicy tacy dokonają konwersji, czyli staną się naszymi klientami.

Tworzenie architektury treści

Strona internetowa nie może istnieć bez zawartości, dlatego kolejnym krokiem jest stworzenie architektury informacji jaką chcemy przekazać użytkownikowi. Ułożenie zależnych od siebie podstron w logiczny sposób znacznie ułatwi poruszanie się po serwisie, zwłaszcza jeżeli jego struktura jest skomplikowana i wielopoziomowa.

Zyskają na tym nie tylko osoby szukającej danej informacji. Dzięki logicznemu ułożeniu poszczególnych treści, strona www jest łatwiej i szybciej skanowana przez roboty indeksujące – przełożyć się to może na lepszą widoczność w wyszukiwarkach internetowych.

Dlaczego zaczynamy od tworzenia treści?

Posiadanie przynajmniej zarysu treści jaka ma znajdować się w serwisie jest niezwykle ważne w procesie projektowania strony www. Ciężko jest zrobić choćby podstawowy szkic bez wiedzy o treści i intencji przekazu. Nawet bardzo dobry layout przestaje mieć sens, jeżeli zostanie zaprojektowany dla innego przekazu.

Prototypowanie i pierwsze testy

Kolejnym etapem w tworzeniu strony internetowej jest przygotowanie szkiców poszczególnych widoków. Bardzo często odbywa się to przy pomocy kartki papieru i ołówka – nie jesteśmy ograniczeni narzędziem, dzięki czemu możemy skupić się na potrzebach użytkownika. To na tym etapie przydaje się wiedza o architekturze treści oraz potrzebach przyszłych klientów, które chcemy zaspokoić.

W kolejnym kroku szkice przygotowane na papierze przenosimy do prototypu strony, który nie jest jeszcze w pełni funkcjonalny, ale może pokazać wszelkie błędy związane z jej użytecznością. Ważne jest aby szczegółowo omówić tak przygotowaną makietę i na tym etapie wykryć jak najwięcej niedoskonałości.

Kodowanie i testowanie

Kodowanie to już właściwe przygotowanie, według wcześniej ustalonych projektów z całą jej funkcjonalnością. Stronę www tworzymy zazwyczaj na roboczym serwerze gdzie odbywają się testy:

  • działania na różnych przeglądarkach internetowych
  • działania na różnych rodzajach urządzeń (desktop, netbook, tablet, smartfon, telefon)
  • szybkości serwera (ważne w przypadku używania systemów CMS)
  • szybkości działania po stronie przeglądarki

Wszelkie niedociągnięcia, które mogą różnicować wygląd układu na różnych przeglądarkach czy urządzeniach, naprawiamy na bieżąco. W ostatnim etapie tworzenia strony optymalizujemy jej kod pod względem szybkości i wydajności, zarówno na serwerze jak i w przeglądarce – wszytko po to, aby witryna ładowała się najszybciej jak to możliwe.

Wdrażanie analityki internetowej

Wdrożenie analityki internetowej nie jest konieczne przy tworzeniu strony www, ale warto się nad tym zastanowić. Większość osób nie docenia analityki, co jest olbrzymim błędem biznesowym. Dane płynące z pochodzenia i zachowań użytkowników mogą posłużyć do podejmowania decyzji istotnych dla prowadzonej działalności.

Wdrożenie analityki bardzo często utożsamiane jest z samą instalacją narzędzia takiego jak darmowe Google Analytics. Większość osób używa go jedynie, aby sprawdzić ilość odsłon strony, a dobrze zaplanowana analityka to przede wszystkim wyznaczenie celów biznesowych oraz mierzenie postępów ich realizacji w czasie.

Testy A/B

Ostatnim etapem tworzenia strony internetowej są testy A/B przeprowadzane na prawdziwych użytkownikach. Mają one sens jedynie gdy serwis posiada odpowiednio duży ruch, dlatego nie można przeprowadzać ich zaraz po uruchomieniu serwisu.

Polegają one na dopracowywaniu wyglądu elementów wpływających na konwersje, tak aby zwiększyć jej współczynnik np. taki test może wykazać, że przeniesienie przycisku zakupu z prawej części na lewą może zwiększyć sprzedaż w sklepie o 20%. Takiej informacji nie uzyskamy podczas standardowych badań, a jedynie na działającej już stronie.


Ile to będzie kosztować Twoją firmę?

Kto pyta, nie błądzi i… nie przepłaca. Kilka chwil wystarczy, by wypełnić nasz formularz wyceny. Wykonamy ją gratis i bez zobowiązań. Kliknij i sprawdź, jak wiele możemy dla Ciebie zrobić i za ile.

Wypełnij formularz →

Dlaczego warto z nami współpracować?

Jesteśmy partnerem a nie usługodawcą

Twój sukces biznesowy jest naszym najważniejszym celem. Dlatego stawiamy na transparentne i partnerskie warunki współpracy – z naszymi Klientami budujemy długofalowe relacje win-win.

Mamy potrzebną wiedzę i doświadczenie

Marketing internetowy znamy od podszewki. Nieustannie się rozwijamy, by naszym Klientom oferować niezawodne i innowacyjne narzędzia e-marketingu, które dają mierzalne efekty.

Profesjonalnie podchodzimy do zadania

Dokładnie analizujemy sytuację wyjściową, wsłuchujemy się w Twoje potrzeby i przygotowujemy dopiętą na ostatni guzik strategię działania. To konieczne, ponieważ wiemy, że Ty nie oczekujesz obietnic, ale rezultatów.

Jesteśmy nastawieni na Twój sukces

Twoje zwycięstwo jest również naszą wygraną. Właśnie dlatego robimy wszystko, co w naszej mocy, by skutecznie wesprzeć Cię w przestrzeni Internetu. Z nami łatwiej zbudujesz silną pozycję, także offline.

Ofertę dostosujemy do Twoich potrzeb

Dla nas to więcej niż utarty slogan. Naprawdę rozumiemy, że każdy nasz Klient jest wyjątkowy: ma określone cele, oczekiwania i funkcjonuje w specyficznych warunkach rynkowych. Dlatego przygotujemy dla Ciebie rozwiązania szyte na miarę.

Doradzamy na każdym etapie projektu

Cenimy sobie przejrzystość komunikacji. Chcemy się z Tobą dzielić naszą wiedzą i informacjami o przebiegu kampanii reklamowej. Nie bój się więc pytać, prosić o uszczegółowienie, konkretne wyliczenia… Nasi doradcy są z Tobą na każdym kroku.

Masz firmę w Lublinie? - Spotkajmy się!

Współpracujemy z Klientami z całej Polski, ale to Lublin jest naszą siedzibą. Jeśli prowadzisz swoją firmę w tym mieście lub w okolicy – z przyjemnością spotkamy się z Tobą osobiście i przy kawie omówimy szczegóły. Skontaktuj się i wskaż dogodny dla Ciebie termin.

Co nowego na blogu?

Strony mobilne i responsywne (RWD)

Mobilne i responsywne strony internetowe – dlaczego warto?

Nie wiele osób z poza branży zdaje sobie sprawę że strona mobilna i responsywna to zupełnie dwa inne pojęcia. Obie wersje mają takie same zadanie, ale cel ten osiągany jest w różny sposób w zależności od wersji.

strona internetowa za darmo

Darmowa strona internetowa – czy na pewno warto?

Wielu właścicieli firm, zazwyczaj tych początkujących, zadaje sobie pytanie – Jak założyć stronę internetową za darmo? Wiąże się to przede wszystkim z faktem, że start biznesu wymaga sporych nakładów finansowych, a nowi przedsiębiorcy szukają oszczędności wszędzie gdzie to tylko możliwe.

ile kosztuje strona internetowa?

Ile kosztuje strona internetowa?

Wiele osób nie wie jak skomplikowany jest proces tworzenia strony www, oraz co tak naprawdę wpływa na jej cenę. Koszt zaprojektowania nowoczesnej wizytówki różni sie od zbudowania dużego serwisu, na cenę wpływają też inne czynniki.